VIDEOLUGU: Piirivalvurid õpetati juga juhtima ja voolikut viskama

Arved Breidaks
, reporter
Copy

Eesti kagupiiril aset leidvate metsa- ja maastikupõlengute kustutamisel asuvad tulevikus abijõuna tuld tõrjuma ka piirivalvurid, kellele Värska kutselised päästjad õpetasid esmaspäeval veejoa juhtimist ning voolikute jätkamise peent teadust.

«Kuna Värska komando isikkoosseis on väiksearvuline ja ressurss on veidike piiratud, siis koostööna püüame leida lahenduse, et mingid asjad koos piirivalvuritega nõnda lahendada, et meil oleks väike abikäsi kõrvalt olemas,» rääkis Värska komando pealik Raivo Kunst.

See tähendab, et edaspidi võib piirialadel puhkevate põlengute korral sagedamini näha ka piirivalvureid päästjatele appi minemas. Seda eriti olukorras, kus just piirivalvurid on maastiku- või metsatulekahju avastanud. «Just, tihtipeale on piirivalvurid tulekahju avastanud, esimesena kohal, sest nende liikumine on suurem,» kinnitas Kunst.

Mida aga tulekahju avastamise korral kohe teha või tegemata jätta, kuidas võimalikult täpselt päästjatele sündmuse asukoht ja esialgne info edastada, seda esmaspäevasel koolitusel Värska, Saatse ja Piusa kordoni piirivalvuritele räägitigi.

Tagasi üles