Ajastupeol Valgas on oodata tulist arutelu

Arutelul osaleb ka Seto Infoseltsi juhataja ja Setomaa volikogu esimees Rein Järvelill. Arvo Meeks

FOTO: Arvo Meeks

Laupäeval kohtuvad Valgas Liivimaa Maapäeval kohaliku elu eestvedajad ning eksperdid Tartu Ülikoolist ja Euroopa Komisjonist arutlemaks selle üle, kuidas kaitseb ja edendab Euroopa Liit kohalikke väikekultuure ning kuidas võiks tulevikus nii riigid kui ka Euroopa Liit panustada kultuuripärandi säilitamisesse ning kohaliku elu edendamisesse väljaspool tõmbekeskusi.

Kohalikku vaatenurka jagavad Seto Infoseltsi juhataja ja Setomaa volikogu esimees Rein Järvelill ning Valga aktivist, üliõpilane ning eurorealist Karel Simson. Nendega liitub Tartu Ülikooli soome keele ja kultuuri assistent Juha-Matti Aronen, kes räägib oma kogemusest läänemeresoome ja saami väikerahvaste ning eesti ingerisoomlaste uurimisel. Euroopa Liidu poolelt osaleb debatis Juhan Lepassaar, kes on endine Andrus Ansipi kabinetiülem Euroopa Komisjoni juures.

Arutelu algab kell 17.15 ning kuulama ja kaasa rääkima on oodatud kõik Liivimaa Maapäeva külastajad. Lisaks on Euroopa Komisjoni Eesti esindus kohal telgiga, kus pärast arutelu tuleb näitamisele kõrgeid auhindu pälvinud draamafilm «Saami Veri» (Sami Blood), mis räägib väikekultuuride väljakutsetest.

Tagasi üles