Sisukord
Paberleht
Postimees

Turismimagnet lõi uksed valla

1 min lugemist
Ringtalli külastuskeskuses on ka virtuaalsele ringsõidule kutsuv krahv Bergi auto, millega saab kujutleda end sõitmas saja aasta eest New Yorgi tänavail. FOTO: Maarius Suviste

Eile avas uksed Valgamaal asuv Sangaste mõisa ringtalli külastuskeskus. Seal saab vaadata ekspositsiooni «Rukkikrahv ja ilmaimed», mis räägib krahv Friedrich Georg Magnus von Bergi elust ja tegevusest. Samuti saab osa tehnikamaailma leiutistest, mis muutsid kõigi elu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sangaste mõisa teatel on tegu eelkõige pereturismi silmas pidava külastuskeskusega, mis tutvustab leiutiste rohkust krahv Bergi kaasaegses maailmas aastatel 1845–1938. Just siis toimus tolle aja inimesele uskumatuid muutusi: leiutati auto, elekter, telefon, lennuk ja palju muudki ning kodudesse ilmusid kodumasinad.

«Just sellist laadi külastuskeskust on maakonda väga vaja olnud, kuna sisetegevust pakkuvaid atraktsioone on vähe,» ütles Sangaste mõisa tegevjuht Signe Hunt. «Mul on hea meel, et just meie saame edaspidi pakkuda kõigile vahvat tegevust ka vihmase ilma korral. Lisaks saame tutvustada krahv Bergi ja tema tegemisi, mis suurel määral on Eesti elu mõjutanud ja iseseisva riigi loomist toetanud.»

10.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto