Ralli telepilt jõuab kümnete miljonite inimesteni

Foto on illustratiivne.

FOTO: Paul Poderat

Shell Helix Rally Estonia on ametlik WRC promotsiooniralli, mille koostöö üks olulisi osasid on teleülekanded, mis jõuavad Eesti televaatajate kõrval ka miljonite rallifännideni üle maailma.

Postimees Grupp koostöös WRC promootoriga teeb Eesti üht suuremat teleülekande projekti, millega on seotud pea sada inimest. 

Kokku näidatakse otseülekandes viite kiiruskatset ja Rally Estonia avatseremooniat reedel ning finišipoodiumit pühapäeval, mida saab näha Kanal 2 ja postimees.ee vahendusel.

Lisaks toodatakse päeva kokkuvõtted laupäeva ja pühapäeva õhtusse, need on nähtavad Kanal 12 vahendusel. Väga oluline on ka välismaiste vaatajate osa. WRC promootori kaudu läheb telepilt Rally Estonialt, kus on stardis kõik neli WRC tehasemeeskonda, üle maailma 30 telejaama ja WRC enda platvormile All Live, kust saab näha viie kiiruskatse ja ava-ning lõputseremoonia ülekandeid ja mõlema päeva lõpus ka kokkuvõtteid.

Postimees Grupi peaprodutsent Marko Kaljuveer, et tegu on väga mahuka projektiga, millega tehakse Eestis ajalugu. "Sellises mahus ja nii rohke tehnikaga ei ole vähemalt mina küll varem teleülekandeid teinud. Kokku on töös seitse ülekandejaama, kaks satelliidi jaama, helikopter ja pea 100 inimest. Kaasatud on Eesti telemaastiku professionaalid ja WRC promootoriga koostöö on olnud kõigi jaoks väga suur väljakutse. Nende poolt on selged nõuded ülekannetele ja nad pole kahelnud meie võimekuses sellises mahus ülekandeid kvaliteetselt toota,” rääkis ta.

Kanal 2 ja postimees.ee näitavad otseülekandes reedel kell 20.00 algavat Shell Helix Rally Estonia avatseremooniat ja kõikide autode üle poodiumi sõitu. Laupäeval saab samadel kanalitel näha ülekandeid neljalt katselt. Pühapäeval näidatakse Tartu linnakatset, mis on ralli viimane katse ja sellele järgnevat kell 16.00 algavat finišipoodiumit.

Tagasi üles