L, 10.06.2023

Väikepruulija toob Põlvamaale rahvusvahelise bändi- ja joogivaliku

LEPM
Facebook Twitter
Comments
Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti väikepruulija Käbliku poolt korraldatav raskemuusika ja käsitööõlle festival "Beer Camp & Rock'N'Roll" toob 18.-21. juulil Põlvamaale esinejaid nii Itaaliast kui ka Lätist. Lisaks Eesti parimate pruulikodade toodangule saab maitsta joogivalikut põnevatelt käsitööõlletootjatelt Lätist, Soomest, Rootsist, Taanist, Hispaaniast ja Islandilt.

Teist suve järjest korraldatava "Beer Camp & Rock'N'Roll" eesmärk on siduda raskemuusika käsitööõllega. Selleks on kaasatud parimad pruulikojad nii Eestist kui ka välismaalt. Ka muusikavalikus vaadatakse Eestist väljapoole, et luua üha kasvavale publikule mitmekesine elamus. Eelmisel aastal külastas Põlvamaa metsade vahel asuva Käbliku turismitalu maadel toimuvat festivali kokku üle 700 inimese.

"Tänavu avame ürituse külalistele juba 18. juulil seoses Tartus toimuva Metallica kontserdiga. Nii ei pea raskemuusika fännid vahepeal koju sõitma ja saavad teha pika nädalavahetuse, nautides muusikat, ilusat loodust ja külma käsitööõlut. Kui me suudaksime meelitada enda juurde kasvõi 1 protsendi Metallica kontserti külastajatest, oleksime festivaliga rahul," rääkis Käbliku pruulikoja peapruulmeister Janar Karakatš.

Beer Campil esineb kokku 13 bändi Eestist ja välismaalt, kes astuvad lavale reedel ja laupäeval. Teiste seas tuuakse publiku ette Lõuna-Itaaliast pärit vali ja metsik trash-muusika viljeleja The Devils ning Lätist pärit ja rahvusvahelist tuntust kogunud 5-meheline orkester Dagamba, mis mängib sümfoonilist muusikat raskemas võtmes ja raskemat muusikat sümfoonilises võtmes, sidudes need omanäoliseks tervikuks.

Eesti esitajatest näeb publik laval Talbotit, Goresoerdi, Pedigreed ning mitmeid teisi. Viimasel hetkel vahetas Bourbon Sugari välja Puuluup. Esimest ja viimast korda kolme aasta jooksul annab live-kontserti ka kollektiiv URT, kes pärast Käbliku festivali enam laval ei esine. 

Lisaks heale muusikale pakub käsitööõlle festival võimalust proovida erinevaid maitseid. Kohapeal voolab õllekraanidest Eesti parimate pruulikodade käsitöötoodang ning samuti on kohal ka maailmakuulsatelt tegijad nagu Einstök Islandilt ja Amager Taanist.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles