P, 2.04.2023

Jahimehed ja keskkonnaagentuur võitlevad salaküttimise vastu

LEPM
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Küttimine. Foto on illustratiivne.
Küttimine. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm / Sakala

Eesti Jahimeeste Seltsi ning keskkonnaagentuuri juhid leppisid kokku, et tugevdavad koostööd ulukiseires ning ühises võitluses salaküttimise vastu.

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) juhid Margus Puust ja Tõnis Korts ning keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala arutasid sel nädalal aset leidnud kohtumisel koostöö parandamist eeskätt salaküttimise vastu, edastas keskkonnaagentuur.

Kohtumisel lepiti kokku tugevdada veelgi enam ulukiseire alast koostööd ning võidelda ühiselt illegaalse küttimise vastu, tehes järjepidevalt tööd selle nimel, et Eestis säiliks tasakaal ulukipopulatsioonides ja väheneksid seadusrikkumistest tulenevad kahjud.

Puusti sõnul on äärmiselt oluline, et ühiskond mõistaks, et iga saemees ei ole metsamees ja iga püssimees ei ole jahimees. „Jahimeest ja salakütti ei saa ühte patta panna. Jahimees on seadusekuulekas ja samuti järgib Eesti jahinduse head tava. Salakütt rikub teadlikult seadust ja eirab norme.“ ütles Puust. „Salaküttimisel ei ole kohta meie organisatsioonis ja ei tohiks olla ka ühiskonnas. Siin tuleks erinevatel asutustel seljad kokku panna."

Ala sõnul ei ole salaküttimine mitte ainult pahe ja reeglite rikkumine vaid taunitav tegevus, mis suures plaanis seab ohtu nii looduskeskkonna tasakaalu kui kogu keskkonnaseisundi säilimise.

„Keskkonnaagentuur seisab hea parima elukeskkonna eest. Teeme oma tööd parimas teadmises, teadus- ja teadmispõhiselt ning tugineme faktidele. Meie antavad soovitused peavad ulukiasurkondade puhul tagama tasakaalu populatsiooni säilimise ja ulukite poolt tekitatavate kahjude vahel. Arusaadavalt loob võimalik illegaalne küttimine suurel pinnal silmatorkavaid anomaaliaid andmetes, häirib populatsioonidünaamikat ja mõjutab otseselt, et mitte öelda piiravalt kogu väärtustel põhinevat jahindustegevust," ütles ta.

Jahimeeste poolt kogutud ning keskkonnaagentuuri analüüsitud ja töödeldud andmete põhjal tehakse seiretöötajate ja teadlaste poolt küttimissoovitused ja määratakse maakondlikes jahindusnõukogudes küttimismahud.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles