Karksi-Nuias võidutsesid Võrumaa mehed

Karel Kutsar oli taas kord võidukas.  Janis Pastars
Karel Kutsar oli taas kord võidukas. Janis Pastars Foto: Janis Pastars/EMF

Ainja krossirajal sõideti TOP200 karikavõistluste neljas etapp Nuia Suursõit.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluvas klassis MX Open A ei leidunud vastast Võru noormehele Karel Kutsarile võistkonnast Estonian Express Racing. Avasõidu algul kolmas olnud Kutsar tõusis mõne ringi möödudes liidriks, sõitis konkurentidelt eest ja võitis lõpuks 12-sekundilise eduga Indrek Mägi ees. Kolmandaks sõitis end Aleksei Vinogradov.

Teises sõidus kihutasid Kutsar ja Mägi kohe konkurentidelt eest ning väikse vahega sõideti lõpuni. Seekord oli Kutsari edu konkurendi ees poolteist sekundit. Vinogradov oli taas kolmas.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega Kutsar (50 punkti) Mägi (44 p) ja Vinogradovi (40 p) ees. Karikavõistluste üldarvestuse liider on 281 punktiga Mägi, järgneb Kutsar 234 punktiga.

Harrastajate TOP200 kiireimas klassis MX Open B võitis mõlemad sõidud Siim Palatu Sõmerpalu motoklubist Sander Luige ees.

MX Open C parim oli lätlane Agris Jauntevs Otepää motoklubi esindaja Kajar Pilve ja Kermo Oksa ees. MX Open E klassis oli parim Ahti Pärnasalu, teiseks tuli Artur Rõmmel ja kolmandaks Arles Orav Sõmerpalu motoklubist.

Eesti karikavõistluste arvestuses võitis veteranide 40+ seas kolmanda etapi järjest Tarmo Jaasi-Tamm Valga motoklubist K&K, kellele seekord järgnesid Taimar Taaber Kagu motoklubist ja Ivo Meltsas.

Naistest võidutses Teele Raja, teiseks sõitis end Karleen Randver Otepää motoklubist ja kolmandaks Krissu Konoplitski Sõmerpalu klubist.

Kohalikele karikatele peetud Mulgi meistrivõistlused, kus said osaleda ainult Mulgimaa elanikud, võitis Elary Talu Sõmerpalu motoklubist, talle järgnesid Ragnar Valdstein ja Erko Küper. lepm