Lõõtsakuningas valati pronksi

Karl Kikase pronkskuju makett FOTO: Põlva Lõõtsaklubi

FOTO: Põlva Lõõtsaklubi

Laupäeval avatakse Põlvas lõõtspillikuningas Karl Kikase pronksskulptuur.

Eesti Teppo-tüüpi lõõtsa tuntuks mänginud Kikas on lõõtspillipealinna Põlva kesktänaval silma peal hoidnud juba 2014. aastast saati. Harrastuskunstnik Juhan Veini loodud naivistlikus stiilis skulptuur Põlva kultuurikeskuse trepil on rahva seas südamlikult omaks võetud ning aastaaegade vaheldudes ja tähtpäevade saabudes on talle ikka sobilikud peakatted ja sallid seatud.

Juba praegust skulptuuri avades ütles lõõtsakogukonna eestvedaja Heino Tartes, et unistus on pillimees kord ka ilmastikukindlamasse vormi valada. Selleks algatas Põlva Lõõtsaklubi üldrahvaliku korjanduse selles aasta alguses. Meie oma rahvuslik lõõtspill on rahva seas populaarne ning annetajaid oli rohkesti.

Koos korjandusega algatati ka skulptuuri ideekavandite konkurss, millele laekus neli tööd. Välja valiti skulptor Ekke Väli töö, mille pronksivalu valmistas Bruno Kadak.

Pronksskulpuur paigaldatakse samuti kultuurikeskuse treppidele, näoga vana kultuurimaja ehk praeguse raamatukogu poole. Skulptuurile tahetakse paigaldada ka muusikamäng, kus võib kuulda vanameistri pillilugusid tema enda esituses.

Karl Kikase pronksskuptuur avatakse laupäeval, 20. juulil kell 17.30, kui lõõtsakogukond on kogunemas pillipeole Harmoonika.

Tagasi üles