Puuluup tuleb õunaaeda uute lugudega

Puuluup.

FOTO: Mihkel Maripuu

Õunaaiakontsertide sari Pokumaa päevinäinud õunaaias pakub midagi nii muusika-, kunsti- kui ka toidugurmaanidele. Muinaslugude armastajatest rääkimata. Reedesel 11. kontserdil astub üles ansambel Puuluup.

«Need on õhtud, mille sisustavad jagatud lood, lauldud laulud, tulukesed puude otsas ja lõkked, mille ääres end pärast kontserti veel mõnusalt tunda,» ütles Pokumaa perenaine Nele Hendrikson. «Oleme seda formaati hakanud nimetama piknikkontsertideks, sest õunapuude alla võib end ka piknikule seadat. Pakume seda head ja mõnusat, mida suurel suvel ning ilusal loodusel inimesele pakkuda on.»

Pokuraamatust tuttav Puuko teeb lugude vestmise ja kontserdi vahel külastajatega väikese metsajalutuskäigu. Kontserdi eel pakutakse kohalikku toidukraami ning toimib lastehoid. Kaugemalt tulijad võivad jääda telkima ning avastada ümbruskonda edasi järgmisel päeval.

Juba kolmel suvel on kõikide kontsertide eel rääkinud lugusid jutuvestja Piret Päär.

Puuluup on lubanud Hauka õunaaeda kaasa võtta ka mõne uue loo. Muusikalise koosluse moodustavad Ramo Teder ehk Pastacas ja antropoloog Marko Veisson. Nende ühisloomingus segunevad pärimuslugudest laenatud motiivid, sajanditevanune Hiiu kannel ning nüüdisaegne juhtmedžungel luuperi kehastuses.

Kontserdisarja on aastaid toetanud Eesti Kultuurkapital. Partnereid ja abilisi on olnud aga rohkesti. LEPM

Tagasi üles
Back