R, 2.12.2022

Räpinas algasid tee- ja veetööd

Mati Määrits
, reporter
Räpinas algasid tee- ja veetööd
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärast torustiku väljavahetamist rekonstrueeritakse ka Võhandu tänav.
Pärast torustiku väljavahetamist rekonstrueeritakse ka Võhandu tänav. Foto: Andrus Karpson/Räpina Vallavalitsus

Räpinas Võhandu tänaval vahetatakse septembri lõpuks välja vee- ja kanalisatsioonitorustikud, seejärel uuendatakse ka amortiseerunud tänavalõik.

Toetust vee- ja kanalisatsioonisüsteemide uuendamiseks taotles Räpina valla majandusettevõte AS Revekor keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) kaudu. Tööde käigus rekonstrueeritakse 386 meetrit veetorustikku, rajatakse uus liitumispunkt, rekonstrueeritakse 1280 meetrit kanalisatsioonitorustikku ning rajatakse kaks uut liitumispunkti. Selle tulemusena paraneb veevarustuse varustuskindlus ja likvideeritakse reovee imbumine pinnasesse.

«Et rekonstrueerida ka amortiseerunud Võhandu tänav, korraldasime ühishanke Räpina vallaga, et saada parem pakkumine ja üks peatöövõtja. Kuna tööd kattuvad, on väga oluline ühtne meeskonnatöö,» rõhutas Revekori juhataja Vilja Kvetkovski. «Räpina vallavalitsus on ehitajatega, kelle rasked veomasinad teel askeldavad ning tee seisukorda halvendavad, kokku leppinud, et pärast tööde lõppu teeb ehitusfirma enda järel tee korda.»

Ehitustöid hakkab teostama OÜ Kivipartner, omanikujärelevalvet teostab AS Taalri Varahaldus.

Tööde maksumus on 618 540,46 eurot, millest KIKi toetus on 165 128,60 eurot ning Räpina valla osalus teetöödel 451 354,55 eurot. Tööde valmimise tähtaeg on 26. september 2019.

Märksõnad
Tagasi üles