Teerull sõitis maanteemuuseumi uue näituse avatuks
Vaata galeriid avamiselt!

Täna sõitis Põlvamaal Varbusel maanteemuuseumi uues masinahallis teerull üle lindi ning nõnda kuulutatigi püsiekspositsioon «Masinate valitsemine» avatuks. Muude asjade seas on näitusel näha pooleks lõigatud BMW, nõukaaegne garaažikultuur, rasket tüüpi liikurhöövel ja palju muud huvitavat.

Maanteemuuseumis saab aimu, kuidas masinad meid valitsevad ja mil moel ohutult masinaid valitseda. Tegemist on interaktiivse näitusega autode mehaanikast ja liiklusfüüsikast, ohutust liiklemisest ja turvaliste teede ehitamisest.

1500-ruutmeetrisel näitusepinnal on avatud lood sellest, kuidas on saja aasta jooksul autod inimese elu mõjutanud, kuidas on muutunud kiirused ja mõisted kaugustest ning teekonna pikkustest. Vanimad välja pandud sõidukid pärinevad 1920. aastatest.

Maanteemuuseumi juhataja Kadri Valneri sõnul pööratakse näitusel eraldi tähelepanu Eesti tee-ehituse ja eriti tee-ehitusmasinate loole. «On ju meie muuseumis Ida-Euroopa suurim tee-ehitusmasinate kogu,» lisas ta.

Muuseumi teatel jätkub tegevust nii lastele kui ka vanavanematele. Külastajad saavad ise käed külge panna ja proovida erinevaid liiklusteemalisi interaktiivseid lahendusi. Näitus pakub silmi avardavat kogemust ka kogenud autojuhtidele. Põnevust pakub kõrvaliste tegevuste simulaator, testida saab reaktsioonikiirust ning panna end proovile liiklustestide lahendamisel reaalsetes liiklussituatsioonides.

Näituse projekteerija on Motor Agency – Produktsioonigrupp OÜ ja näituse füüsilise produktsiooni panid kokku TM Development OÜ ja RMK Invest OÜ.

Masinahall on valminud Maanteeameti ja EASi piirkonna konkurentsivõime tugevdamise meetme ühisrahastuse toel. Kogu projekti – halli ehitus kui ekspositsiooni maksumus – on kokku ligi 2 miljonit eurot, projektitoetus sellest ca 1,7 miljonit eurot.

Tagasi üles