N, 7.12.2023

VIDEOLUGU: Roosikul taaselustub Juhan Jaik koos oma tontidega

Arved Breidaks
, reporter
Copy

Roosiku vanas koolimajas tuuakse augusti alguses lavale Võrumaa kirjamehe Juhan Jaigi 120. sünniaastapäevale pühendatud lühinäidendid «Mis sa tont vahid!» ja «Jutuvestja lahkumine», kus peategelaseks on kirjanik ise ühes oma päris ja väljamõeldud maailmaga.

Jaik on Eesti kirjanduses omaette nähtus, kes on suutnud siduda oma loomingus nii religiooni, folkloori kui ka müstika paeluvaks realismiks. Tema maagiline kirjutamisviis elustab tõetruult tondid, inimesed ja loomad ühes maailmas, igaüks oma probleemide, tunnete ja rõõmudega.

MTÜ Müüdud Naer eestvedamisel tuuakse Roosiku vanas koolimajas, kus Jaik omal ajal õppis, lavale kaks erinevat näidendit. Vootele Ruusmaa «Mis sa tont vahid!»  ja Urmas Lennuki «Jutuvestja lahkumine» elustab kirjaniku ühe peategelasena, kes kohtub oma tontidega ning mõtestab lahti elu, oma jutte, saladusi ja Võrumaad.

Trupi moodustavad Lõuna-Eesti taustaga teatritegijad. Lavastajateks on Urmas Lennuk (Rakvere Teater), Vootele Ruusmaa ja Tarmo Tagamets (Rakvere Teater) ning kunstnikuks Tuuli Tubin McGinley. Lavastustes mängivad Toomas Suuman (Rakvere Teater), Imre Õunapuu (Rakvere Teater), Andres Lepik, Liisa Aibel (Rakvere Teater), Kadi Leen Lennuk ja Artur Alev. 

Etendusi mängitakse neljal augustikuu õhtul Roosiku koolihoones ja koolihoone hoovikuuris.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles