Valga sportlased jõudsid EM-il kaheksa parema sekka

Maarius Suviste
Eesti koondis Euroopa kurtide kergejõustiku meistrivõistlustel Saksamaal Bochumis. Foto: Eesti Kurtide Spordiliit

Saksamaal peetud kurtide kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel jõudsid Valga spordiklubi Maret-Sport sportlased Tanel Visnap ja Karl Kristjan Kajak kaheksa parema sekka.

Kaugushüppes pääsesid mõlemad mehed finaali. Karl Kristjan Kajak sai parimaks tulemuseks 6.60 ning see andis 5. koha. Tanel Visnap hüppas 6.56 ning lõpetas võistluse 7. kohaga, teatas Eesti kurtide spordiliit.

400 m tõkkejooksus saavutas Kajak 6. koha, aeg 62,17.

Visnap saavutas kõrgushüppes 6. koha, hüpates 1.85, ning 100 m jooksus sai ta 8. koha (aeg 11,37).

Meeste treener on Raimond Luts.

Viimasel võistluspäeval toimunud meeste 4x100 m teatejooksus tuli Eesti võistkond auväärsele neljandale kohale uue Eesti kurtide rekordiga – 44,75. Meeskonnas jooksid peale Karl Kristjan Kajaki ja Tanel Visnapi ka Jorgen Liiv ja Rinat Raisp.

10. Euroopa kurtide kergejõustiku meistrivõistlustel Saksamaal Bochumis osalesid 26 riigi 116 sportlast. Võistlused toimusid sel nädalal.

Eesti teatenelik jooksis 4x100 m teatejooksu ja saavutas üllatuslikult Eesti kurtide rekordi 44,75. Sellele vaatamata tuli leppida neljanda kohaga.