Võru Helios ületas karikasarjas esimese tõkke

Arved Breidaks
Heliose jalgpallurite võidurõõm. FOTO: Võru Fc Helios
Heliose jalgpallurite võidurõõm. FOTO: Võru Fc Helios Foto: Võru FC Helios

Võru FC Heliose jalgpallurite debüüt Eesti karikasarjas kujunes igati edukaks, kui kesknädalal Kohtla-Järvel peetud 1/32-finaali mängus löödi tulemusega 1:0 auti võrulastest tase kõrgemal ehk esiliigas mängiv JK Järve.

«Madal press ja ennastsalgav võitlus. Ja nii ta tuli, tati ja tahtejõu abil,» ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu. Nii tema kui ka mängijad tõdesid, et lisaks oli seekord ka kõvasti õnne.

Mängu domineeris kahe kolumblase ja ühe brasiillasega vürtsitatud Ida-Virumaa meeskond, kel jäi kasutamata kümmekond head väravavõimalust.

Heliosel endal avanes kolm-neli väga head võimalust ja üks neist õnnestus ka ära kasutada, kui Reijo Künnapuu esimese poolaja keskel vastaste trahvikastis maha tõmmati ja Aleksandr Pruttšenko 11 meetri karistuslöögi realiseeris. Teisel poolajal suudeti raske tööga eduseisu hoida.

Võru FC Helios osaleb Eesti karikavõistlustel esimest korda. Aastatel 2014–2016 mängiti väikses karikasarjas, kus parimaks tulemuseks jäi pääs poofinaali 2014. aastal.