OHHOO! Võru rahvale keedetakse pidupäevaks maailma suurim sõir

Kivialune sõir.

FOTO: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Võrumaa talunikud plaanivad augustis tähistatava Võru linna 235. sünnipäeva puhul keeta linnarahvale ärasöömiseks maailma suurima sõira.

«Me püüame teha pikima sõira, saab kui kitsas ta saab, aga teeme pika,» kinnitas Võrumaa talupidajate liidu tegevjuht Marika Parv.

Mõõtmetelt saab hiigelsõir olema umbes kuus meetrit pikk ja 30-40 sentimeetrit lai. Sõira sisse läheb 125 kilo kohupiima, kümme kilo võid, pluss kanamunad, lõss ja köömned. «Ma ei kujuta ette kui palju seda kaalu poolest välja tuleb,» lisas Parv.

Sõir keedetakse valmis Nopri talumeiereis, kus on selleks tarbeks olemas kõige suurem katel. «Tahame sõira teha vanamoodi – paneme riide sisse ja teeme ta sellise stiilse,» lisas Parv.

Nopris valmis keedetav sõir tuuakse ühes tükis Võrru 16. augustil toimuvaks rahvapeoks, kus see pidulikult soovijatele välja jagatakse.

Sünnipäevasõira tegemisel osalevad Nopri Talumeierei, Metsavenna Meierei, Klarika Hirv ja Juustupoisid.

Sõira ehk kohupiimajuustu on ajalooliselt valmistatud üksnes Võru- ja Setomaal ning siinsed eestvedajad soovivad taotleda sõirale ka Euroopa Liidu geograafilise kaitse märgise. Kuna sõira valmistamise leviala on küllaltki väike, on 125 kilost kohupiimast valmistatav Võru sünnipäevasõir valmides väga suure tõenäosusega suurim sõir, mis seni korraga keedetud.

Tagasi üles