R, 2.06.2023

Ministrid kaaluvad kontrolltööde korraldamise muutmist

BNS
Facebook Twitter
Comments 1
Võrus avati ümberehitatud Kesklinna kool.
Võrus avati ümberehitatud Kesklinna kool. Foto: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Sotsiaalminister ning haridus- ja teadusminister hakkavad augustis arutama kontrolltööde korraldamise korda koolides, kuna kõik koolid ei pea reeglitest kinni.

Õpilased on oma avaldustes välja toonud, et koolid ei pea kinni kontrolltööde kavandamise reeglitest. Samuti on juhitud õiguskantsleri tähelepanu sellele, et määruses kasutatud kontrolltöö mõiste tekitab segadust ning selle kohta kehtivad normid on aegunud.

Ehkki õiguskantsler asus kontrolltööde korraldamise õiguspärasust uurima juba 2017. aasta veebruaris ja juhtis tähelepanu seda reguleeriva määruse muutmise vajalikkusele, pole seda valitsuse vahetumise tõttu seni tehtud.

Määruse muutmiseks kutsuti eelmise valitsuse koosseisu ajal kokku töörühm. Töörühm esitas oma ettepanekud määruse muutmiseks, kaasa arvatud kontrolltöid puudutavate sätete osas. Esitatud ettepanekute alusel koostati määruse muutmise eelnõu, kuid määruse muutmise protsess ei jõudnud eelmise valitsuse ajal lõpuni.

Õiguskantsler märkis läinud kuul sotsiaalministrile saadetud kirjas, et ei saa nõustuda seisukohaga, mille järgi õppekoormuse ja teadmiste kontrollimise küsimusi ei pea õigusaktiga reguleerima, vaid see võib jääda iga kooli pädevusse.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles