Kampaania ühe algataja ja turundusagentuuri Havas Creative juhi Kristi Jõeääre sõnul pakub ohvriabi kriisitelefon võimalust saada psühholoogilist abi nii perevägivalla all kannatavatele naistele, meestele kui ka lastele. Õigusabi teemal ja igasugustes lisaküsimustes ootavad õrnema sugupoole kõnesid aga naiste tugikeskused.
«Tahame näidata ohvritele, et vägivallata elu on võimalik ning abi kõigest kõne kaugusel,» rääkis Jõeäär. Niisiis ühendas Havas Creative’i juht jõud MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse ning sotsiaalkindlustusameti ohvriabiga.
Kampaaniaga liitus ligi 40 organisatsiooni, ettevõtet ja inimest. Meeskonda kuuluvad teiste seas näitlejad Kersti Heinloo, Laine Mägi ja Britta Soll, kes jaganud inimestega perevägivallalugusid elust enesest.
10. juulil alguse saanud ja augusti lõpuni vältav kampaania on Jõeääre andmetel märkimisväärselt kasvatanud ohvriabisse ja tugikeskustesse pöördumiste hulka. «Meile oli väga oluline, et kampaania sõnum oleks positiivne. Tihti näidatakse kampaaniates vägivalda. See šokeerib küll ühiskonda ja süvendab teadlikkust, kuid ohvrites kutsub pigem esile negatiivseid emotsioone,» selgitas Jõeäär seekordse ettevõtmise eripära.
Valgamaa naiste tugikeskuse juhataja Kairi Jakustandi sõnul pöördub maakonnas nende poole aastas keskmiselt 80 lähisuhtevägivalla ohvriks langenud naist. Tänu koostööle ohvriabi, vallavalitsuse, politsei, lastekaitse ja prokuratuuriga saavad naised abi ja tuge tasuta.
2008. aastal tegutsema hakanud mittetulundusühing on tänu piisavale rahastusele ja toetusele kujundanud varjupaigast laiahaardelise tugikeskuse. Lähisuhtevägivalla all kannatavatele naistele pakutakse muu hulgas pelgupaika, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist ning vajaduse korral ajutist elupaika. Kui peres on lapsed, on ka nendele nimetatud teenused tagatud.