Piiriäärsete poodide omaniku kasum kasvas pea üheksa korda

SuperAlko poode võib leida mitmel pool Eesti piiri lähistel. Urmas Luik/Pärnu Postimees

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Alkoholikaupluste kettide Cityalko ja Superalko omanikfirma Aldar Eesti OÜ puhaskasum kasvas mullu aastavõrdluses 8,7 korda 4,3 miljoni euroni. Müügitulu kasvas samal ajal 8,4 protsenti 89,3 miljoni euroni, selgus Aldar Eesti konsolideeritud majandusaasta aruandest, kirjutab BNS.

2018. aastal avas ettevõte ühe uue Cityalko kaupluse Lasnamäel. Mullu asutati ka sidusettevõte Aldar Poland sp z.o.o, milles omandati 50-protsendiline osalus. Ühtlasi omandas Aldar Eesti septembris täisosaluse tütarettevõttes Aldar Latvia SIA.

Tänavu on ettevõttel kavas püsida turul senistes turusegmentides ning säilitada ja kasvatada kaupluste käibeid, ostjaskonda ja turuosa. "Eesmärgiks on pidada tulemuslikumaid läbirääkimisi tarnijatega, saavutamaks soodsamaid kaupade sisseostuhindasid ning paremaid maksetingimusi, mis aitavad paremini korraldada ettevõtte likviidsuse juhtimist," kirjutas juhtkond aruandes.

Kontsernis töötas mullu keskmiselt 381 inimest, kelle palgakulu oli 3,7 miljonit eurot. Aasta varem oil 389 töötaja kogupalk 3,3 miljonit eurot.

Aldar Eesti OÜ ketti kuulub 13 toidukauplust ja 21 alkoholi müümisele spetsialiseerunud kauplust, mis asuvad muu hulgas ka Valkas ja Muratis.

Lisaks Tallinna sadama piirkonnas asuvad Sadama Turg, Kai Kohvik, Kochi Trahter ning Kochi Kohvituba. 2018. aasta alguses lisandus ettevõtte kaubamärkide hulka toidu- ja tarbekaupade ning alkoholi hulgiladu, mis baseerub peamiselt Virumaal tuntud endisel Helteri hulgilaol.

Tagasi üles