R, 24.03.2023

«Joodi, aga tehti ka tööd»

Arved Breidaks
, reporter
«Joodi, aga tehti ka tööd»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Navi küla maja ja õu on otsekui muuseum, kuhu ümbruskonna inimesed vanavarast huvitatud Ivari Padarile kõiksugu silte ja värke kohale tassivad.
Arvo Meeks
Navi küla maja ja õu on otsekui muuseum, kuhu ümbruskonna inimesed vanavarast huvitatud Ivari Padarile kõiksugu silte ja värke kohale tassivad. Arvo Meeks Foto: Arvo Meeks

Äsjasest kukkumisest pisut lumine mees seisab suuskadel Saariselkä talikuurordi mäenõlval ja mõtleb, kas minna veel ühele katsele, mis tõenäoliselt lõppeb jälle näoli lumes, kui tema Nokia häält teeb. Helistatakse Eestist. Sünnipäevaõnnitluse asemel tehakse ettepanek, mis muudab sel päeval 34-aastaseks saanud Ivari Padari elu tundmatuseni.

On 12. märts 1999. Tallinki kaubandusdirektor Ivari Padar proovib polaarjoone taga esmakordselt mäesuuski. Esimene laskumine lõppes haleda kukkumisega ja nüüd, juurdleb mees, kui suur on tõenäosus, et teine läheb õnneks.

Teda takistab Indrek Kannik, tollase valimisliidu Parempoolsed üks juhtfiguure, kes annab telefonis teada, et kui Navi küla mees soovib, saab temast põllumajandusminister Mart Laari teises valitsuses. JAH või EI?

Märksõnad
Tagasi üles