Valgevene salakaubavedajat karistati vangistusega

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Veok, mille haagisest suur kogus salasuitsu avastati.
Veok, mille haagisest suur kogus salasuitsu avastati. Foto: Maksu- ja tolliamet

Kohus mõistis Luhamaa piiripunktis eelmisel nädalal suure koguse salasigarettide Eestisse smuugeldamisel vahele kukkunud Valgevene kodanikule karistuseks vangistuse.

Konfiskeeritud salasigaretid.
Konfiskeeritud salasigaretid. Foto: Maksu- ja tolliamet

Tartu maakohus tunnistas ligemale poole miljoni Eesti maksumärkideta sigareti riiki toimetamises süüdistatud Andrei kokkuleppemenetluses süüdi ning määras karistuseks 2 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistuse, millest kohe tuleb mehel ära kanda 21 päeva.

Ülejäänud osa määratud vangistusest pööratakse täitmisele juhul kui süüdimõistetu peaks kolme aasta pikkuse katseaja jooksul toime panema uue tahtliku kuriteo. Kohtuotsus pole veel jõustunud ning on 15 päeva jooksul apelleeritav.

Sigaretid olid peidetud haagise põranda alla.
Sigaretid olid peidetud haagise põranda alla. Foto: Maksu- ja tolliamet

Süüdistuse kohaselt saabus 44-aastane Andrei sõiduki ja haagisega 31. juuli hilisõhtul Venemaalt Eestisse ning veoki läbivaatusel avastasid Luhamaa tolliametnikud haagise põranda alla ehitatud peidikust kokku 495 360 Valgevene maksumärkidega sigaretti. Kuriteo toimepanemise tulemusel jäi süüdistuse kohaselt laekumata aktsiisi summas 66 477 eurot.

Tegemist oli tänavu suuruselt kolmanda tabatud salasuitsukogusega.

«Maksu- ja tolliameti töö tulemusena on aasta aastalt salakaubavedamine muutunud raskemaks ja vähem atraktiivseks, kuna kasutame efektiivselt nii riskianalüüsi, läbivalgustusseadmeid kui ka tollikoeri ja muid vahendeid,» rääkis ameti uurimisosakonna Lõuna talituse juht Raul Tiganik.

«Kõigil illegaalselt kaupa üle piiri toojatel tuleb arvestada asjaoluga, et ameti fookus on edaspidigi suunatud salakaubavedajate ja nende tegevuse avastamisele ning tõkestamisele,» lisas ta.

Karistada saanud Andrei saadetakse Eestist välja ning talle kehtestati kolmeks aastaks riiki sissesõidukeeld. Salakaup konfiskeeritakse.

Veokis olnud salasuitsud

459 960 sigaretti NZ

5400 sigaretti KENT

10 000 sigaretti MINSK

20 000 sigaretti QUEEN.

Tagasi üles