Festival tõstab ausse rohelise mõttelaadi

Ökofestival Karilatsil

FOTO: Indrek Sarapuu

Põlvamaal saab 16.–18. augustini taas teoks ökofestival. Ees ootavad õpitoad, perepäev ja laat.

Reedel on Maarja külas okstest aia punumise õpituba ning osalejad võivad tutvuda külaelanike tegemistega.

Vastse-Kuustes aga saab algteadmisi vibulaskmisest. Maanteemuuseum ootab külla reede pärastlõunal, siis saab seal meisterdada kepphobuse.

Reedel ja laupäeval valmistatakse Räpina külje all Tamme galeriis tekstiilikunstnik Monica del Norte õpetuse järgi imepisikestest kangajääkidest midagi erilist.

Laupäeva alustab Põlva talurahvamuuseum 40. tegutsemisaasta tähistamisega. Mooste mõisahoovi lööb kihama Taaskasutuskoja kirbuturg. Kes aga soovib parandamist vajava eseme korda teha, saab tulla Mooste kunstikeskusesse ehk MoKSi, kus Paranduskohviku meistrid abiks. Räpina sadamas saavad aga lapsed õppida sõitma aerusurfilaua ja kajakiga.

Pokumaal meisterdatakse taimetrükis postkaarte, Protto talus käsitööküünlaid. Lättekoja suvekooli tunnis aga räägitakse eneseväljenduse kunstist. Õhtu lõpetab tuletseremoonia Viia-Jaani labürinditalus.

Pühapäeval on Karilatsi vabaõhumuuseumis perepäev ja laat. Tegutsevad töötoad ja meeleolu loovad Mooste rahvamuusikakooli muusikud. Kohal on ka Lõuna-Eesti Postimees.

«Laadal tekib paratamatult prügi. Sel aastal oleme müüjatele pannud eriliselt südamele, et kaupleja kasutaks pakendamiseks ja toiduainete degusteerimisel ainult ümbertöödeldavast või komposteeritavast materjalist nõusid ning korraldab jäätmete liigiti kogumist,» ütles laada korraldaja Diana Plakso.

Ökofestivali eestvedaja on Põlvamaa arenduskeskus.

Tagasi üles