R, 2.06.2023

Milline on olnud suurim elamus sellel suvel?

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Tiia Pärnik
Tiia Pärnik Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Tiia Pärnik, raamatukoguhoidja

«On olnud sisukas suvi. Kohalikul tasandil oli suurim elamus Liivimaa maapäev Valgas. Aga üleriigilises plaanis muidugi Tallinna suur laulupidu. Tore oli seegi, et tänavusel kuumimal suvepäeval saime käia Võrtsjärve ääres. Välismaale pole sel suvel jõudnud, aga Eestiski on palju ilusat.»

Priit Riemann
Priit Riemann Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane

Priit Riemann, muuseumitöötaja

«Ei ole eriti kaheldav, et see oli laulupidu. Õigemini oli uhkeid laulupidusid sel suvel lausa kaks: Tartus ja Tallinnas. Aga Tallinna oma oli muidugi väga eriline: kõik see «Mesipuu» laulmine ja muidugi ka «Mu isamaa on minu arm». Ühislaulmine lauluväljakul tekitab võimsa tunde, kuigi ollakse koos nagu kilud karbis. Kahjuks pärast see ühtsus jälle kaob. Kuigi see oli mulle neljas suur pidu, tahaks seda tunnet veel kogeda. Korraldajana oli suur elamus ka Liivimaa maapäeva ettevalmistamine.»

Anita Tannenberg
Anita Tannenberg Foto: Arvo Meeks

Anita Tannenberg, tõlkija

«Väga intensiivne suvi on sellel aastal olnud. Kõik päevad on ära planeeritud ja paari päeva pärast, kui augusti lõpp paistab, avastad, et palju jäi ikka tegemata. Suur elamus oli Pärnus käimine. Aga käisime ka Lätis Ventspilsis, Kuldīgas ja Alūksnes. Kusjuures Alūksnes kuuleb uskumatult palju eesti keelt. Soovitan seda kõigil endal kontrollima minna.»

Ester Karuse
Ester Karuse Foto: Arvo Meeks/Lõuna-eesti Postimees

Ester Karuse, logistik ja vallavolikogu liige

«Õnnestus ära käia Hiiumaal. See saar üllatas mind, kuna on super-super ilus. Võin kõigile nüüd julge südamega kinnitada: selleks, et nautida paradiisisaart, ei peagi Eestist ära minema. Ka sealne õhkkond oli väga rahustav.»

Heino Tartes
Heino Tartes Foto: Arvo Meeks/Lõuna-eesti Postimees

Heino Tartes, pillimees ja pillimeister

«Oli taas suur Harmoonika lõõtsapidu. Siin käisid ka 280 Euroopa Harta liiget, kellele esinesime. Mängijaid oli saja ringis. Kõik läks väga hästi, aga eks selleks sai ka aasta otsa valmistutud.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles