T, 4.10.2022

Rakveres selgub Eesti parim raiesportlane

Lõuna-Eesti Postimees
Rakveres selgub Eesti parim raiesportlane
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Osaleda on lubanud ka varasem mitmekordne Eesti meister Andres Olesk Valgamaalt.
Arvo Meeks
Osaleda on lubanud ka varasem mitmekordne Eesti meister Andres Olesk Valgamaalt. Arvo Meeks Foto: Arvo Meeks

Laupäeval, 24. augustil selgub Rakveres Eesti meister raiespordis. Ühtlasi toimub raievõistluste sarja xCUT CUP 2019 kolmas ja viimane etapp. Võistlustele on registeerunud 48 sportlast ning lisaks Eestile on oma parimate sportlastega esindatud Soome, Läti, Leedu ja Valgevene.

Tänavused Eesti meistrivõistlused on kahepäevased ja saavad alguse 23. augustil Salla Kuursaali platsil, kus toimub langetamine. Ülejäänud alad toimuvad Rakvere keskväljakul.

Valitsev Eesti meister Jarro Mihkelson ütles, et ettevalmistus seekordseteks tiitlivõistlusteks on läinud sujuvalt. «Olen olnud spetsiaalselt treeninglaagris ja enne võistlustki veel lihvi andnud, nii et olen valmis.»

Registreerunute hulgas on varasemad mitmekordsed Eesti meistrid Andres Olesk, Taavi Ehrpais, Anto Laas ja Sulev Tooming ning ühekordsed võitjad Erik Rist ja Helvis Koort. Konkurentide kohta ütleb valitsev meister Mihkelson, et kõik nimekamad esindajad on kohal ja lihtne kindlasti olema ei saa. «Juba eelmisel aastal kiskus võistluste lõpp põnevaks ja kui vaadata tänavust stardinimekirja, siis seal on esindatud mitmed varasemad meistrid, kes kõik tahaksid oma nime taas võitjate tahvlile kirja saada,»

Raiespordivõistlustel võisteldakse viiel alal: langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Võistlused Rakvere keskväljakul algavad kell 9.

Võistluste teisel päeval toimub Rakveres ka Eesti Erametsaliidu ja Erametsakeskuse korraldatud «Kogu pere metsapäev», mis pakub palju põnevaid tegevusi.

Märksõnad
Tagasi üles