T, 28.03.2023

Karjakoera elu lõpetas püssikuul

Kevin Koik
, suvereporter
Karjakoera elu lõpetas püssikuul
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jüri Koppeli karvane lemmikloom oli truu karjavalvur.
Jüri Koppeli karvane lemmikloom oli truu karjavalvur. Foto: Erakogu

Pühapäeva õhtul sai Valgamaal Vilaski külas õnnetu lõpu osaliseks Jüri Koppeli lemmikloomast karjakoer, kes lasti maha lambakasvatusfarmis tööülesandeid täites. Omanik paneb senitabamata laskjani viiva info eest välja kopsaka vaevatasu.

«Eks ta lambavarastele ette jäi,» arvas elu kaotanud koera omanik Jüri Koppel. Farmis on ennegi käidud lambaid varastamas, seekord tabas saatuslik kuul aga lemmiklooma. «Koer kaitses lambaid oma elu hinnaga,» ütles Koppel.

Omaniku sõnul sai laskmine toimuda pühapäeva õhtul kella seitsme ja südaöö vahepeal, sest sel ajavahemikul oli põllumaa valveta. Koppel veetis öö karjas ning märkas koera kadumist hommikul. «Tavaliselt oli ta hommikul auto juurde tulnud ja süüa otsinud, siis hakkasin uurima, miks ta kuskil ei haugata,» meenutas peremees. Otsingute järel leidis Koppel koera surnukeha põllu pealt lambakarja seest, üks külg üleni verisena.

Mees tõdeb, et säärast alatust pole tema perekonnale veel varem tehtud, mistõttu loodab ta laskja tabada. Kurjategijani viiva info eest on Koppel vaevalist lubanud tasustada tuhande euroga.

Märksõnad
Tagasi üles