Lahkus endine Põlva maavanem

Margus Leivo.

FOTO: TalTech

21. augusti õhtul lahkus meie hulgast Põlva esimene maavanem, Tallinna Tehnikaülikooli pikaaegne haldusdirektor, ülikooli auliige ja endine siseminister Margus Leivo.

Tallinna Tehnikaülikooli pere jääb Margus Leivot mäletama kui üht ülikooli arengu tugisammast ja hinnatud kolleegi. Siseministeeriumi kunagised töökaaslased jäävad Margus Leivot mäletama kui tegusat ja ettevõtlikku juhti.

Margus Leivo sündis 28. mail 1954 Räpinas, lõpetas 1972. aastal Räpina Keskkooli ja 1982. aastal Tallinna Tehnikaülikooli tööstus- ja tsiviilehituse erialal. Eesti taasiseseisvumise algusest teenis ta riiki mitmel vastusrikkal ametikohal: Põlva maavanem (1990–1993), majandusministeeriumi kantsler (1993-1999), teede- ja sideministeeriumi kantsler (1999-2002), siseminister (2003-2005), Riigikogu liige (2005-2007). 2007. aastast oli Leivo Tallinna Tehnikaülikooli haldusdirektor ja 2015. aastal nimetati ka ülikooli auliikmeks.

12 aasta jooksul haldusdirektorina arendas ta välja tehnikaülikooli kaasaegse linnaku, mis on pälvinud tunnustust ja võitnud auhindu Eestis ja välismaal. Leivo viimaseks suuremaks tööks jäi amfiteater, mis oli tema nägemuse järgi maastikuarhitektuuriline lõppakord ülikooli fuajee ustest algavale Akadeemikute alleele ja mis valmis aasta tagasi tehnikaülikooli 100. aastapäevaks.

Siseministrina viis Margus Leivo läbi politseiprefektuuride ümberkorraldamise neljaks regionaalseks prefektuuriks ning alustas maavalitsuste all tegutsevate päästeüksuste viimist päästeameti regionaalseteks päästekeskusteks. Samuti jäi tema ministriperioodi Euroopa Liiduga liitumise aeg ja sellega seotud ettevalmistused ministeeriumi valitsemisalas.

Margus Leivo oli Eesti Inseneride Liidu liige, Eesti Jahimeeste Seltsi Liige ja Šotimaa Sõprade Klubi president; ta oli ka tunnustatud hobifotograaf ja tema jahitrofeed kaunistavad mitmeid ühiskondlikke hooneid, sh Glehni lossi.

Margus Leivot jäävad leinama abikaasa, kolm last, neli lastelast ja õde.

Tagasi üles