Võru maakond tunnustas noortevaldkonna tegijaid

2019. aasta noored Steffy Mõttus, Triinu Tuvike, Annabel Abel, Hipp Saar, Mariete Kena, Karoli Arund, Laura Lees ja Getter Kõiv. Emil Aništšenko asemel võttis tänukirja üle Võru Noortekeskuse esindaja.

FOTO: Kalev Joab

Võrumaa Arenduskeskus tunnustas kolmapäeval maakonna silmapaistvamaid noortevaldkonna tegijaid. Tunnustusüritus toimus Uhtjärve Ürgoru Nõiariigis Võru maakonna noorte suvepäevade raames.

Kokku tänati 17 kandidaati, kellest 6 said maakonna aasta laureaadi tiitlid. Tunnustused andis üle Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots.

Võru noortekeskus, Värska õpilasesinduse esindajad ja Vastseliina õpilasesinduse esindajad.

FOTO: Kalev Joab

Võru maakonna 2019 aasta noorsootöötaja tunnustuse sai Helje Võõras, aasta koostöö noorsootöös tunnustuse MTÜ Vabadussport, aasta tegu noorsootöös on Noortekonverents §, aasta noored on Emil Aništšenko (maakonna tõusev täht), Getter Kõiv (maakonna ettevõtlik noor) ja Triinu Tuvike (maakonna tulemuslikum ning mitmekesisema tegevusega noor).

Noorsootöötajad (vasakult) Liina Loosaar ja Helje Võõras.

FOTO: Kalev Joab

Arenduskeskuse tänukirja said ka teised tunnustamiseks esitatud kandidaadid. Aasta noorsootöötaja tiitlile kandideeris Liina Loosaar,  Aasta koostööle Võru linnavalitsus, aasta noore tiitlile Laura Lees, Karoli Arund, Mariete Kena, Hipp Saar, Annabel Abel,  Steffy Mõttus ning aasta noorteühenduse tiitlile Vastseliina Gümnaasiumi õpilasesindus, Värska Gümnaasiumi õpilasesindus ja Võru noortekeskus.

Võru linnapea Anti Allas ja MTÜ Vabadussport esindaja.

FOTO: Kalev Joab

Aasta noorteühenduste tiitlit käesoleval aastal välja ei antud, kuid eraldi tänukirjaga tõsteti esile Vastseliina ja Värska koolide õpilasesinduste omavahelist koostööd. Kategooriasse „pikaajaline panus noorsootöös“ sellel aastal kandidaate ei esitatud.

Tiit Toots avaldas tunnustuste üleandmisel rõõmu, et maakonnas on noortevaldkonnas nii palju vahvaid tegusid ja väärikaid kandidaate. Ta tunnustas noori nende ettevõtlikkuse eest ja rõhutas, et just nii kasvavadki tulevikutegijad – esialgu oma koolis või noortekeskuses aktiivselt tegutsedes ja kogemusi omandades, kust hiljem jõutakse üleriigiliste ja ka rahvusvaheliste tegude juurde.

Võru maakonnas noortevaldkonna tunnustamine toimus tänavu uut moodi. Kui varasemalt on arvestatud kalendriaasta jooksul tehtuga ning maakondlik tunnustamine leidis aset novembris toimuva noorsootöö nädala raames, siis käesoleval aastal võeti hindamise aluseks eelmise õppeaasta jooksul toimunud tegevused.

Tagasi üles