iDeal kampaania

Eliksiirivabrik kolis tootmise Tõrva

  • Kunagises saunahoones toodetakse nüüd eliksiiri
  • Kasekäsna kogutakse kogu Lõuna-Eestist
  • Loodustooted on Aasias eriti hinnatud

Lindilõikamise asemel saeti OÜ Chaga eliksiiritehase avamisel läbi kasepuud. Piduliku protseduuri viisid läbi ettevõtte üks osanikest Amer Awadh Salim Al Rawas (vasakult), Tõrva vallavanem Maido Ruusmann ja OÜ Chaga juhatuse liige Siim Kabrits.

FOTO: Arved Breidaks

Kasekäsnast tervistavaid eliksiire ja toidulisandeid tootev OÜ Chaga avas Tõrva endises leivavabrikus Viljandimaalt üle kolitud tootmisliini, kus valmistatav tume vedelik müüakse Kagu-Aasia suurlinnadesse.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Chaga ehk Eesti keeles kasekäsn või must pässik on üks põhilisemaid tooraineid eliksiiris, mida toodame,» rääkis Chaga OÜ juhatuse liige Siim Kabrits. «Valmistame ravimtaimede segusid, mis mõeldud immuunsüsteemi toetamiseks raskematel eluhetkedel, kui energiat juurde vaja.»

Viljandimaalt Tõrva kolima innustas ettevõtet saadaval olnud tuhande ruutmeetri suurune tühi tootmishoone, kus varem tegutsenud saun, hiljem leiva- ja kohukesevabrik. «Kuna ruumid olid pakkumisel ja ettevõte kasvab, leidsime, et need ruumid võiksid sobida ja otsustasime need soetada,» sõnas Kabrits. «Liigume tõusujoones: eliksiirid on järjest populaarsemad – eelkõige välismaal. Eestis on chaga puhul tegemist selle taasavastamisega, sest meie esivanemad on seda väga palju kasutanud.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles