Valgamaa hariduskonverentsil räägitakse meestejutte

Valga hariduskonverents 2016. aastal.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

29. augustil koguneb Valgamaa haridusrahvas taas algavaks kooliaastaks inspiratsiooni koguma. Maakonna haridusinimesi peale suvepuhkust töisele lainele juhatavat hariduskonverentsi viib läbi Hannes Astok.

Juba teist aastat on Valga kultuuri- ja huvialakeskuses peetava hariduskonverentsi sihiks laiem ühiskondlik käsitlus ja valdkondadeülene vaade. „Inforohkes maailmas tuleks säilitada tasakaal, samas kui konkurents sunnib meid mõtlema, kuidas jõuda kõrgemale ja kaugemale ja seda üha kiiremini. Kuidas kasvatada üles põlvkond, kes ei tormaks või on seda üldse tarvis?“ rääkis konverentsi korraldaja Valga valla haridusspetsialist Ivi Tigane. Nii kannabki konverents pealkirja „Millest oleks kasulik mõelda. Meestejutud“ ning oma mõtteid jagavad auditooriumiga sedakorda ainult mehed.

Konverentsil astub üles endine Tartu Ülikooli Haridusuuenduskeskuse juhataja ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia direktor Anzori Barkalaja räägib teemal „Kuidas mõelda intelligentsete robotite ajastul? Väike retseptimärkmik inimväärikuse toitmiseks“.

Dramaturg ja ettevõtlik maamees Mart Kase annab soovitusi „Kuidas karjatada oma elu?“. Spordijuttu tuleb seekord ajama luuletaja ja kirjamees Contra (Margus Konnula), kelle ettekanne on teemal „Juuskmine avitas mõttit paika saadi.“

Kuidas saada „Teadlasest ettevõtjaks“ kõneleb Andri Jagomägi, kellel on 15 aastat kogemust päikeseenergeetika ning teadusuuringute vallas endise Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskond, materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi teadurina.

Konverentsi lõpul astub lavale särav Kagu-Eesti noor tegija Andri Võsokovski, kelle ettekandes tuleb muuhulgas juttu andekusest ja vastutusest.

Hariduskonverentsil on kohal ka Atlex ja Koolibri kirjastused. Direktoritel on võimalik tutvuda uute GoBus-i bussidega, millega Valgamaa õpilased alates 1. septembrist liikuma hakkavad. Päeva lõpus loositakse osalejate vahel kohalike väikeettevõtjate toel mitmeid lõbusaid auhindu ning lisaks saab haridusrahvas osa meeleolukast muusikalisest etteastest.

Haridus-, noorsoo ja kultuuritöötajatel on võimalik konverentsile registreeruda kuni esmaspäeva, 26. augusti tööpäeva lõpuni.

Konverentsi rahastavad SA Valgamaa Arenguagentuur ja Valga vallavalitsus.

Tagasi üles