Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Valga muusikakooli tänukontserdil jagati elutööpreemiaid

Valga muusikakoolis peeti tänukontsert tööjuubelit tähistavatele õpetajatele. FOTO: Valga vallavalitsus

Täna toimus Valga muusikakooli teise korruse saalis tänukontsert tööjuubelit tähistavatele õpetajatele. Samuti andis Eesti Akordioniliidu esindaja üle kolm elutööpreemiat.

Õpetajatele pühendatud tänukontsert oli eriline, kuna koosseis, kes akordionidel mängis, koosnes Valga muusikakooli vilistlastest. Vilistlaste endi sõnul on nende elutee on siiani muusikaga tihedalt seotud ja paljud neist poleks seda muusikakooli astudes kunagi arvanud. Kokku tuldi tänase nimel üle Eesti.

Tööjuubilaridele andsid üle lilleõied ning tänukirjad nii Valga muusikakool kui ka Valga vallavalitsus. Tööjuubelit tähistavaid õpetajaid oli kokku kolm. 40 aasta juubeli puhul õnnitleti klaveri- ning muusikalooõpetajat Maarika Reinholdi. 50 aasta tööjuubelit tähistas klaveriõpetaja Ants Loos ning väärikat 75. sünnipäeva Vladimir Minski, kes on Valga muusikakoolis akordioni- ja kitarriõpetaja.

Valga vallavanem Margus Lepik edastas oma tänusõnad õpetajatele selle eest, et nad ühele hoonele sisu annavad. „Meie vallana suudame maja püsti ikka panna, kuid sisu annate teie. Ilma õpetajateta polekski koolil mõtet. Aitäh, et süstite oma teadmisi ning indu meie valla lastesse ja noortesse,“ sõnas Lepik.

Natuke väiksemat, 15 aasta tööjuubelit, tähistasid rahvamuusikaõpetaja Koidu Ahk ja oreliõpetaja ning kontsertmeister Jüri Goltsov.

Tänukontserdile oli tulnud ka Eesti Akordioniliidu juhatuse liige Heli Raitar, kes andis üle kolm elutööpreemiat. Pikaajalise ning kvaliteetse akordioni õpetamise eest tunnustati Helle Karjat, Malle Järve ja Vladimir Minskit.

Tagasi üles
Back