R, 2.06.2023

Tõrva lähedal tuleb astronoomiaõhtu

LEPM
Facebook Twitter
Comments
Taevavaatlusõhtu Lüllemäel, kus taeva saladusi tutvustasid  astronoom Taavi Tuvikene ning Taavi Niittee ja Elton Pullerits Tõrva astronoomiaklubist.
Taevavaatlusõhtu Lüllemäel, kus taeva saladusi tutvustasid astronoom Taavi Tuvikene ning Taavi Niittee ja Elton Pullerits Tõrva astronoomiaklubist. Foto: Tiit Loim

Eelmisel aastal üllatavalt menukaks osutunud Tõrva astronoomiaõhtu tuleb taas. 31. augustil algusega kell 18:00 on Tõrva vallas Patkülas asuvasse looduskaunisse Ala-Vilsi tallu (Vilsi Angus) oodatud kõik täheteaduste huvilised noored, vanemad, vanavanemad, tädid ja onud.

Kõigi jaoks tasuta üritusel vaadatakse astronoomiateemalisi dokfilme, tehakse lõket ja grilli, köetakse sauna, supeldakse tiigis, räägitakse astronoomiast tõeliste astronoomide juhatusel ja selge ilma korral vaadatakse oma silmaga läbi teleskoobitoru taevaseid saladusi.

Kuna üritus toimub lageda taeva all, siis soovitavad korraldajad kaasa võtta soojad riided, pleedid ja astronoomiliselt hea tuju. Soovi korral võib avarale taluõuele ööbimiseks püstitada ka oma telgi.

Üritusel näitavad Ahhaa Teaduskeskuse astronoom Margus Aru ja hobiastronoom Viljam Takis astrofotosid, räägivad hiljutisest Tšiili päikesevarjutusest ja muust huvitavast.

Näidatakse ka auhinnatud dokfilmi, mis räägib inimese esimesest ja kuulsaimast retkest Kuu pinnale.

Selge ilma korral vaadatakse teleskoopidega Jupiteri, Saturni, Linnuteed, täheparvi, Andromeeda galaktikat, kaksiktähti ja muud põnevat.

Pilvise ilma korral on kavas vaadata dokfilmi, mis räägib uue põlvkonna püüdlusest reisida punasele planeedile

Vihmase ilma korral jääb üritus ära.

Tõrva astronoomiaõhtu peakorraldajaks on MTÜ Tähetipp (Tõrva Astronoomiaklubi). Toetavad Tõrva vald, Vilsi Angus ja Pubi Juudas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles