Fotod: presidendi Kagu-Eesti töönädala viimane päev möödus tegusalt

President Kersti Kaljulaidi seekordse Kagu-Eesti töönädala viimane päev tõi reedel taas külastusi mitmesse ettevõttesse ja asutusse. Riigipea andis neist oma Facebooki-lehel ülevaate.

Presidendi viimane Kagu-Eesti päev algas Valio Võru Juustutööstuses. Praegu on Valio Eesti suurim piimatööstus ning Baltikumis viies. «Kuigi piimatooted on eestlaste toitulaual väga olulisel kohal, toodetakse juba täna Eestis toorpiima ligi kaks korda rohkem, kui me ise tarbime. See tähendab, et tegemist on selgelt ekspordile suunatud tööstusega. Nagu ettevõtte juhid ise ütlesid – perspektiivi on sektoris palju ning konkurentsi veelgi rohkem,» kirjutas president.

Seejärel külastas Kaljulaid Võru MTÜ-d Saagu Parem ja vestles seal ka Võrumaa sotsiaalse innovatsiooni edendajatega. Saagu Parem paistab presidendi sõnul sellegagi välja, et hoolitseb oma tegevuskulude eest ise, pidades väikest poodi.

Võrus astus riigipea läbi ka SISUKO kaubamärgi all disainmööblit tootvast Sisustuskoda OÜst. Ajaloolise Wermo kunagisel territooriumil end sisse seadnud 9 inimesega ettevõtte on keskendunud eritellimusmööbli valmistamisele üle Eesti ja Skandinaavias.

Kuna selgus, et ajakavas on viimasel päeval veel pool tundi aega, külastas Kaljulaid ka Põlvamaal asuvat Tilsi põhikooli, mis alustas tundidega teistest koolidest nädala võrra varem. Ühtlasi tegi president visiidi Tilsi perekoju.

Võrumaal Oraval külastas president Orava raudteejaama ja viis pärja Orava Vabadussõja mälestussambale, mille taasavamisest möödus tänavu 30 aastat.

Võrumaal Obinitsas külastas Kaljulaid sealset muuseumi ja vestles Seto instituudi tegevusest.

Päeva lõpetas Piusa koobaste külastus. Koopad on Kaljulaidi sõnul endiselt aukartustäratavad.

Uuesti tuleb Kaljulaid Kagu-Eestisse 14. septembril.

Tagasi üles