Valga valla proua tähistas sajandat sünnipäeva

LEPM
Copy
Rosalie Kõgeli õnnitlemine.
Rosalie Kõgeli õnnitlemine. Foto: Valga vallavalitsus

Ringiste küla elanik Rosalie Kõgel tähistas augusti lõpus 100. sünnipäeva. Sugulased ja sõbrad kogunesid Rosaliet õnnitlema juba 24. augustil ning sealt alates pole juubilaril päevagi ilma külalisteta möödunud. Täna ühinesid õnnesoovijatega Valga vallavanem Margus Lepik ja volikogu liige Meelis Kivi, kes auväärsele prouale visiidi tegid.

“Elu on olnud kirev, nagu lapitekk,” rääkis Rosalie möödunud aastaid meenutades. Näiteks on Vabadussõja järgselt sündinud ja hiljem kodumajandust õppinud juubilar surunud kätt Konstantin Pätsil enesel.

Tänast elu hindab Rosalie heaks: “Vanainimesele on kõik tarvikud ja abivahendid olemas. Ja tervis on rahuldav.” Sellega nõustusid ka sünnipäevalapse pereliikmed, kelle sõnul pole hakkajal vanadaamil juba ammu arsti juurde asja olnud.

Suur juubel valmistab Rosaliele rõõmu ja uhkust. “On väga hea meel, et mind meeles peetakse. Külalisi ja õnnesoove on olnud väga palju”, rääkis Rosalie ning lisas, et kui ümberringi on nii palju häid inimesi, ei saagi ära surra: “Katsun ikka edasi elada”

Tagasi üles