Keskväljakul asuv hoone sai puhtamaks

Keskväljakul asuva maja seinad kattusid suvise koolivaheaja jooksul sirgelduste ja joonistustega FOTO: Teve Rajamets/Valga Vallavalitsus

FOTO: Teve Rajamets/Valga Vallavalitsus

Valga vallavalitsuse meeskond kogunes esmaspäeval keskväljakule, et koos noortega puhastada sealse avaliku hoone puitosad. Maja seinad kattusid suvise koolivaheaja jooksul sirgelduste ja joonistustega, mis nüüd kooliaasta alguse puhul liivapaberiga maha nühiti.

Valga uus keskväljak avati aasta tagasi augustis ning on selle aja jooksul rohkesti kasutust leidnud. Siiski teevad nii politseile kui vallavalitsusele muret lapsed ja noored, kes ilusat ruumi hoida ei oska ning seda rikuvad.

Vallavanem Margus Lepiku selgitusel teeb ühest küljest rõõmu, et väljak on populaarne ning noored tahavad seal aega veeta. Siiski tuleb harjutada ka ümbruse eest hoolitsemist ja vastutust.

«See on kõigi elanike ühine keskväljak. Usun, et siin täna töötavad noored lähevad koju mõistmisega, et midagi rikkuda on lihtne – korda teha aga hoopis keerulisem,» rääkis Lepik ning julgustas elanikke korrarikkumistele reageerima.

Keskväljakut kogunes korrastama paarkümmend inimest, nende hulgas nii täiskasvanuid, noori kui päris lapsi. Vallavalitsus tänab ja tunnustab kõiki, kes korrastamistöödesse panuse andsid.

Tagasi üles