Muusikakooli uueks direktoriks sai Helen Kirsi

Otepää muusikakooli direktor Helen Kirsi

FOTO: Monika Otrokova/Otepää vallavalitsus

Otepää vallavalitsus kuulutas kevadel välja konkursi Otepää muusikakooli direktori ametikohale. Konkursile laekusid avaldused kolmelt kandidaadilt. Direktoriks sai senine muusikakooli direktori kohusetäitja Helen Kirsi, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Koolijuht on pärit Rakverest. Ta on lõpetanud Rakvere gümnaasiumi, Heino Elleri nimelise muusikakooli, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia koolimuusika erialal ja Eesti Muusikaakadeemia muusikapedagoogika magistrantuuri.

Kirsi on Otepää muusikakoolis töötanud 2015. aastast lauluõpetajana. Kooli direktori kohuseid asus ta täitma 2018. aasta sügisel. Kirsi mängib viiulit, klaverit ja laulab rockansamblis Desert Queen.

Helen Kirsi märkis, et muusikakooli juhtimine on kahtlemata väljakutse. Nõnda väikeses koolis on kõik töötajad kõikvõimalikes ametites, koolipsühholoogist sekretärini välja, lisaks oma eriala. Peab suutma olla paindlik ja loominguline. «Mulle meeldivad väljakutsed ja enese ületamine vahel ka inimvõimete piiril kõikudes,» ütles Kirsi. «Olen vahepeal selline nii-öelda vanakooli õpetaja: karm ja nõudlik, eeldades tohutut pühendumist oma instrumendile. Lauljana olen mõistnud, et tehnika, segatud ausa emotsiooniga, on see, mis laval mõjub ja keerulistest olukordadest välja aitab tulla.»

Kirsi leidis, et nii üldharidus- kui ka muusikakoolis õpetatakse eelkõige inimeseks olemist ja loovust. Isiklike eeskujudega, olles ise isiksused, saavad õpetajad näidata, kuidas on võimalik toimetada, kuidas muusika avardab meeli. «Muusikakoolis õppimine arendab erinevaid oskusi, läbi selle saavutame oma eesmärgid: toetada noori ja luua nende ümber turvalise keskkonna, täis loovust, vastutust, kohustust, rõõmu ja armastust. Ja ehk mõne õpilase jaoks luua hoopiski elukutse,» lisas Helen Kirsi.

Otepää muusikakool on asutatud 1975. aastal. Seal on võimalik õppida klaverit, akordioni, viiulit, vask- ja puupuhkpille, klassikalist ja elektrikitarri. 2015. aasta sügisel taaskäivitati lauluõpe.

Tagasi üles