Elupäästjatele jagati medaleid ja teisi aumärke

Oskuslik tegutsemine mullu detsembris Valgas Uuel tänaval puhkenud põlengu ajal tõi tunnustuse mitmele Valga komando päästjale.  

FOTO: Arvo Meeks

Päästeamet tunnustas päästeteenistuse aumärkide ja tänukirjadega 131 inimest, kes silma paistnud hoolivuse, missioonitunde ja vaprusega inimeste elu ja vara päästmisel või on osutanud märkimisväärseid teeneid päästevaldkonna arendamisel.

Elupäästja 3. klassi medali sai teiste seas Sander Ehte. Tänavu 5. aprillil märkas Ehte, et Võrus Männiku tänaval tuleb naabermajast suitsu. Olukorda kontrollima minnes selgus, et paksult suitsu täis hoones on ka eakas naabritädi. Sander roomas naiseni ning toimetas ta majast välja, päästes niimoodi inimese vingusurmast.

Sama autasu saavad ka Angela Udras ja Jaan Raha. Eelmise aasta 17. novembri hilisõhtul Võrus Kivi tänaval puhkenud tulekahjus hoidis Udrase kiire tegutsemine ära kõige hullemad tagajärjed. Ta ajas majarahva üles, aitas elanikud hoonest välja ja hoidis inimesi õues end ohtlikku olukorda panemast. Appi tulnud Raha tõi põlevast korterist välja mehe ning hoidis kannatanud kiirabi tulekuni enda autos soojas.

Tunnustus sai osaks ka Valga komando päästjatele Siim Kurrikoffile ja Rinaldo Tederile, kellest Kurrikoff sai elupäästja 2. ja Teder 3. klassi medali. Mullu 19. detsembril sai Valga päästekomando väljakutse Valga linna korteri tulekahjule. Kohale jõudes sisenesid päästjad korterisse ning avastasid kompamise teel voodist vanema naise, kelle nad kohe põlevast ruumist välja toimetasid ja kiirabile üle andsid.

Päästeteenistuse hõberisti sai Valgamaa päästepiirkonna juhataja Alar Roop. Hõberist antakse keerukate päästetööde juhtimise või silmapaistvate teenete eest päästealal.

Päästeameti teenetemedal kuldsete tammelehtedega anti Räpina päästekomando päästjale Rein Olepile. Selle autasu saajal peab olema seljataga 15-aastase laitmatu või silmapaistvalt hea teenistus päästeametis.

Päästeameti teenetemedali hõbedaste tammelehtedega said Võru päästekomando komandopealik Erki Land, Antsla päästekomando meeskonnavanem Kalev Tiirmaa ja Vastseliina päästekomando päästja Kaupo Narusk. See autasu on mõeldud nendele, kel seljataga 10-aastane laitmatu või silmapaistvalt hea teenistus päästeametis. LEPM

Tagasi üles