Ligi pool Hummuli kooliminejatest on kaksikud

Marten (vasakult) ja Markus Kornilovi ning Karel ja Kertu Korbuni vanemad otsustasid toetada väikest kooli ja oma lapsed Hummuli põhikooli õppima viia. Samas koolis õppisid ka Marteni ja Markuse ema ja isa. 

FOTO: Arvo Meeks

Valgamaal Tõrva vallas asuval Hummuli põhikoolil on tänavu hea aasta. Mulluse kolme asemel läks 1. klassi üheksa õpilast ning nendest neli on omakorda kaksikud Markus ja Marten Kornilov ning Karel ja Kertu Korbun.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Esimese klassi tunnid on kolmapäeva keskpäevaks läbi saanud. Sel päeval oli lastel neli tundi. Markusele ja Martenile järele tulnud ema Jaana Butov ning Kertu ja Kareli ema Siret Korbun on skeptilised, kas kahe kaksikupaari kooliminek nüüd nii suur lugu ongi. Pigem on ikka oluline, et seekord läheb 48 õpilasega kooli rohkem lapsi kui eelmistel aastatel. «Järgmistel aastatel on neid jälle vähem,» lisab kooli direktor Evelin Tiivel. «Eelmisel aastal oli kolm õpilast ja üle-eelmisel viis.»

«Kes laulda oskavad, lähevad laulukoori. Ma kardan, et te hakkate ka käima,» ütleb Jaana Butov oma lastele. «Ei,» krimpsutavad poisid nina. «Siin ei küsi keegi, kas meeldib või ei meeldi,» ei jää ema vastust võlgu ja selgitab: «Nad oskavad laulda.»

Tagasi üles