Võrus peetakse suur keskkonnateemaline koguperefestival

Festival algab Võru keskväljakul.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Järgmisest reedest algab Võru linnas kümme päeva kestev keskkonnateemaline koguperefestival „Roheline Võru“, mille rikkalik kava sisaldab istutustalgusid, erinevad töötube ja vestlusringe, juhendatud külastusi reoveepuhastusjaama ning mitut kampaaniat. Samuti toimub mahe- ja omatoodangulaat  ning ansambli Öösorr kontsert.

Linnavalitsuse eestvedamisel ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse keskkonnateadlikkuse programmi toel korraldatava festivali eesmärk on võrukate loodusteadlikkuse tõstmine ja Koreli kalda-alale pargi loomine.

„Ühelt poolt soovib linn, et inimesed pööraksid rohkem tähelepanu linna looduskeskkonna parendamisele ning oleksid teadlikumad liigirikkuse vajalikkusest. Teiselt poolt soovime koos Võru linna sõprade ja linnarahvaga teha Võru linnale 235. aastapäeva kingituse,“ selgitab arendusnõunik Tiina Hallimäe.

Linnapea Anti Allas kutsub kõiki üles istutustalgutel aktiivselt osalema ja erilisest võimalusest osa saama. " Olete väga oodatud. Tore on ju näha enda pere või asutuse istutatud puud või põõsast kasvamas ning tunda, et oled muutnud Võru linna kaunimaks ja mõnusaks paigaks,“ ütleb ta.

Põnevates töötubades Eesti parimate spetsialistide juhendamisel räägitakse elurikkusest linnas, jagatakse nõuandeid väikeaedade haljastamise kohta, samuti tuleb juttu lindudest ja loomadest linnas ning veekaitsest.

Festival „Roheline Võru“ algab Võru linna keskväljakul järgmise nädala reedel kell 17. Samal õhtul algusega kell 20 toimub ansambli Öösorr kontsert.

Tagasi üles