Mark Peterson võttis karikavõistluste sarjas üldvõidu

Mark Peterson (esiplaanil) oli Olerexi motokrossi noorte karikavõistluste parim. Helen Urbanik

FOTO: Helen Urbanik

Noor Valga motosportlane Mark Peterson kindlustas endale motokrossi noorte meistri- ja karikavõistluste viimasel etapil sarja kindla üldvõidu.

Viimane etapp peeti nädalavahetusel Jõgeva külje all Linnamäe krossirajal. Klassis 85cc näitasid head kiirust Romeo Pikand ja Richard Paat. Esimeses sõidus oli Mark Peterson kolmas ja teises neljas ning jäi kokkuvõttes neljandaks. See aga polnud takistus võtmaks karikavõitu hooaja kokkuvõttes. Peterson kogus 282 punkti, kokkuvõttes teiseks tulnud Hugo Nork 235 ja Romeo Pikand kolmandana 199 punkti.

Veelgi kiiremat sõitu takistas streikiv tsikkel. «Viimastel sõitudel tsikkel jukerdas, aga hooaja algusest oli nii suur edumaa sees. Eesti meistrivõistlused läksid ka untsu, tsikkel ei töötanud õigesti. Võitlesime neljanda koha eest, aga kahe punktiga jäime seitsmendaks. Loodan, et nüüd sain veale jaole, saatsin jupid Tallinnasse,» ütles Marki isa ja treener Einar Peterson.

Hooaega hindab Einar Peterson kokkuvõttes edukaks. «Esikoht tuli päris suure punktide arvuga. Kui nii võtta, et ta sõitis esimest aastat 85cc klassis ja tuli noorte meistriks, saab sellega väga rahul olla.»

Edaspidi on kavas aga rohkem kaasa rääkida rahvusvahelisel tasandil. «Järgmisel aastal on plaanis kaasa teha Saksamaa meistrivõistlustel. Samuti Euroopa kirde regiooni meistrivõistlustel ja pääseda maailmameistrivõistlustele. Kümme Euroopa meistrivõistluste kiiremat pääseb finaali. Sel aastal jäime sealt napilt välja,» lausus Einar Peterson.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles