Käärikul edendatakse liikumissõbralikku kooli

Õpetajad Liikuma Kutsuva Kooli seminaril. FOTO: Andres Tennus

FOTO: Andres Tennus

Täna ja homme kohtuvad Käärikul Liikuma Kutsuvad Koolid, et arendada Eestis tõhusamaid liikumisvõimalusi pakkuvat koolikultuuri.

Liikuma Kutsuvate Koolide sügisseminaril tutvutakse kaasaegsete hoovi- ja tänavaspordivõimalustega ning jagatakse meetodeid, millega lisada liikumist nii vahetundidesse, ainetundidesse, laste kooliteele kui kooliüritustele.

Eesti koolilapsed liiguvad liiga vähe, vaid 24 protsenti neist täidab soovitust liikuda igapäevaselt aktiivselt terve tund. Väga suureks terviseriskiks on järjest pikalt istumine, samuti on aina vähem neid lapsi, kes veedavad vaba aega aktiivselt õues. Ka trennid ja kehaline kasvatus ei ole paljude laste puhul piisavaks lahenduseks: tavaline treening annab liikumisaktiivsusele juurde vähem kui pool tundi. Hea lahendus on tuua liikumist juurde laste muudesse igapäevategevustesse.

«Lisaks kehalisele kasvatusele ja spordipäevadele, kus liikumine on tavaline, võiks õpilastele liikumist pakkuda terve tavaline koolipäev - ka ainetunnid, vahetunnid koolimajas ja õues ning aeg enne ja pärast koolipäeva,» selgitab TÜ liikumislabori juht ja Liikuma Kutsuvate Kooli programmi eestvedaja Merike Kull. Ta lisab, et sama tähtis on ka liikumistegevuste mitmekesisus, mis tagab põhiliste liikumisoskuste arengu ja on aluseks nii aktiivse eluviisi kujunemisele kui spordialade harrastamisele. Liikuma Kutsuvate Koolide eesmärgiks on koolikultuuri tüürimine selles suunas

Nendel eesmärkidel kohtuvad aktiivsel kahepäevasel seminaril üle 150 esindaja Liikuma Kutsuvatest Koolidest üle Eesti. Õpetajad tutvuvad töötubades uute spordivõimalustega nagu tasakaalulint (slackline) ja tänavareket, mida saab rakendada nii õue- kui sisevahetundides. Lisaks jagatakse seminaril ainetundidega seotud nippe ning palju tähelepanu pööratakse ka õpetajate endi aktiivsema koolielu võimalustele.

Sügisseminaril toimub ka ka mess, kus osalevad ettevõtted ja organisatsioonid, kes tegelevad spordi- ja liikumisteemadega kettagolfivahenditest alates ja liikuvusohutusega lõpetades.

Tagasi üles
Back