Graanul Invest pälvis Livonia auhinna

Graanul Investi investeeringud pelletitootmisse ja puidu töötlemisse on suurim Eesti kapitalil põhinev investeering Lätti.

FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Eesti-Läti koostöökonverentsil Tartus anti täna üle Livonia auhind, mille pälvis Eestist Graanul Invest ning Lätist Latvijas Finieris.

Eesti ja Läti majanduskoostööle pühendatud konverentsi peateemad olid Eesti Kaubandus-Tööstuskoja teatel puidusektori võimalused ning väljakutsed. Konverentsil anti välja Livonia auhind, mis antakse traditsiooniliselt ühele Eesti ja ühele Läti ettevõttele, kes on panustanud naaberriigi majandus- ja ettevõtlusmaastiku kujundamisesse.

Eestis poolelt sai auhinna AS Graanul Invest ja Läti poolelt Latvijas Finieris, mille alla kuulub Eestis Kohila Vineer.

Graanul Investi investeeringud pelletitootmisse ja puidu töötlemisse on suurim Eesti kapitalil põhinev investeering Lätti. Samuti on firma üks Euroopa suurimaid pelletitootjaid Läänemere piirkonnas, kuhu kuulub 12 kaasaegset pelletitehast. Auhinna võttis vastu ASi Graanul Invest juhatuse esimees ja tegevjuht Raul Kirjanen.

Latvijas Finieris on Euroopa suurim ja üle maailma tunnustatud vineeritootja ning omab üheksat tehast neljas erinevas riigis. Eestis on ende põhitegevusala kasespooni ja -vineeri tootmine ning tootearendus.

"Läti on Eesti üks suurimaid väliskaubanduspartnereid, seega ei ole suur üllatus, et ka puidusektoris toimub tihe koostöö ning Eesti

ettevõtted on kanda kinnitanud Lätis ning ka vastupidi. Naabritega tihedat koostööd tehes tõstame meie riikide konkurentsivõimet ning vastastikku tehtud investeeringud toovad kasu tervele regioonile," sõnas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Konverents toimus Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti ettevõtete koostööprojekti Delbi 2 raames, millega pakutakse väike- ja keskmistele ettevõtetele praktilist abi piiriülese äri alustamiseks ja laiendamiseks. Prioriteetsed sektorid on puit, toit ja turism, lisaks toetatakse start-up ettevõtteid. Projektis osalevad Läti Kaubandus-Tööstuskoda (juhtpartner), Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Kaubanduskoda Lätis ning Tartu Teaduspark.

Tagasi üles