R, 9.12.2022

Väikelinnade korterite üürihinnad on eluasemete hindadega võrreldes kohati kõrged

BNS
Väikelinnade korterite üürihinnad on eluasemete hindadega võrreldes kohati kõrged
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kortermaja Valgas.
Kortermaja Valgas. Foto: Tiit Loim / Lõuna-Eesti Postimees

Väikelinnade korterid peibutavad investoreid madalate ostu- ja suhteliselt kõrgete üürihindadega, aastatootlus võib seejuures ulatuda 20–30 protsendini.

Tallinna ja Tartu üüriäris on tavapärane aastane tootlus 5-7 protsenti. Väikelinnades on see kordi suurem, äärmuslikel juhtudel võib korter ennast aga juba aastaga tagasi teenida, teatas Pindi Kinnisvara.

Ehkki statistika kohaselt valguvad inimesed paljudest väikelinnadest ära, siis pea igas linnas on oma kohalikud väikesed majanduskeskused, mille töötajad vajavad kvaliteetset üüripinda. Neid aga napib ning isegi madalate korterihindadega linnades võivad olla suhteliselt kõrged üürihinnad, mis peibutavad investoreid 20–30 protsendiliste aastatootlustega.

Pindi teatel makstakse näiteks Valgas või Kohtla-Järvel heas asukohas ja seisukorras kahetoalise üürikorteri eest kuni 200 eurot kuus, samas on korterite hinnad väga madalad.

Pindi Kinnisvara Jõhvi kontori maakler Imre Hardõkainen ütles, et alles tänavu soetas üks klient Kohtla-Järvel 2000 euro eest täiesti elamiskõlbuliku korteri, millele sõlmiti kohe peale aastane üürileping kuuüüriga 200 eurot.

"Peale tulumaksu tasumist teenib korter netotuluna tagasi ennast ainult ühe aastaga ja isegi kui tulevikus üürihinnad või korteri väärtus langevad, on investor saanud endale elamispinna täiesti tasuta ja iga tulevane üüritulu on nagu maast leitud raha," rääkis Hardõkainen.

Samas märkis ta, et majanduse jahenemise korral võivad väikelinnade korterite hinnad järsult langeda ja suur osa alginvesteeringust võib seeläbi minna vett vedama. Samuti on õige elamispinna valimine tema sõnul täppistöö, sest üürnike jaoks peavad klappima muu hulgas asukoht, hoone seisukord, kaugus suurematest tööandjatest ning lasteaedade-koolide asukohad.

"Väike valearvestus ja ostetud korteri üürihind võib olla vaid mõnikümmend eurot kuus," lisas Hardõkainen.

Märksõnad
Tagasi üles