N, 1.12.2022

President koristas rajapervi

Lõuna-Eesti Postimees
President koristas rajapervi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Kersti Kaljulaid rattamaratoni raja servi koristamas. FOTO: Erlend Staub
President Kersti Kaljulaid rattamaratoni raja servi koristamas. FOTO: Erlend Staub Foto: Erlend Štaub

President Kersti Kaljulaid osales pühapäeval Tartu Rattamaratonil ning aitas pärast üritust puhastada rada maha visatud prügist. «Kurb on näha, kuidas spordiürituste järel on tihti metsades ja teepervedel tühje joogipudeleid, geelipakke ja muud prügi. Selleks, et meil oleks kõigil hea tervisespordiga tegeleda, peame hoolitsema ka oma keskkonna eest,» lausus riigipea.

President Kaljulaidi sõnul võiks iga kord õue jalutama või sportima minnes olla eesmärk endast mitte midagi maha jätta ning veelgi parem oleks ka nähtud prügi kaasa võtta ja hiljem ära visata.

«Nii nagu oleme võistluse ajal rajal üksteise vastu kenad, nii peaksime olema kenad ka meie ilusa looduse vastu ning järgmiste sportlaste vastu, kes tahaksid samuti näha enda ees puhast rada. Käitlemata prügi on aina kasvav probleem üle maailma. Anname siis kõik oma panuse, et Eesti metsaalused ja teeperved jääks puhtaks ning meie loodus kahjustamata: kasutame korduvkasutatavaid joogipudeleid, toome oma prügi metsast ära ja korjame kokku ka teiste visatud prügi,» ütles president Kaljulaid.

Märksõnad
Tagasi üles