Need talud aga peavad ka vaeva nägema, et millegagi köita neid diginomaade. Näiteks Põlva lähedal elav Indrek Maripuu juba pakub mitmesuguseid teenuseid. Kui niisuguseid keskusi tekib üle Kagu-Eesti palju, oleks see super. Meil ongi mõte kaardistada huviliste seltskond, kes kaugtöökeskuste võrgustikus võiks osaleda.
Kas keegi sellega ka otseselt tegeleb?
Teemaga läheme edasi juba lähinädalatel, eestvedaja on Põlvamaa arenduskeskus ja seda kogu Kagu-Eesti jaoks. Välitöödel oli ka riigilt sellele mõttele suur tugi, sest ministeeriumide ametnikud on huvitatud kaugtöö tegemisest – vähemalt suvel.
Üks asi on tulla korraks meie kanti kaugtööd tegema, hoopis midagi muud aga kolida siia koos perega.
Siin on palju erinevaid variante. Üks tuleb päevaks, teine nädalaks, mõni aga näeb, et siin on nii mõnus ja otsustab tullagi siia elama. Näiteks nädal tagasi avati Talllinnas Roofit Solari tehas, mis valmistab elektrit tootvaid katuseid. Selle üks vedajaid on endine tallinlane Raimond Russak, kes kolis koos perega Krootusele. Osa aega veedab ta Tallinnas ja osa aega siin. Abikaasa tegeleb klaasikunstiga, poeg läks Põlva riigigümnaasiumisse, sest selle uus olemus sobis hästi. Küll tuleb teisigi selliseid.
Mis mõtted jäid veel kõlama aruteludest riigiametnike välitööde ajal?
Kokku osales aruteludes 700 inimest, kellest pooled olid riigiametnikud. Need, kes tulid siia, tahavadki nii Kagu- kui ka kogu Eestit paremaks teha. Läinud teisipäeval arutasime Tallinnas juba, missuguseid ideid saame ellu viia ja kes mida tegema peaks.