iDeal kampaania

Maailmakoristus toob välja mitukümmend tuhat eestimaalast

Eestis on selle nädala jooksul oma kodukanti koristanud lapsed mitmesajast koolist ja lasteaiast. Pildil Friedebert Tuglase nimelise Ahja kooli õpilased.

FOTO: maailmakoristus.ee

Täna toimub eestlaste poolt algatatud maailma ajaloo suurim kodanikuaktsioon, kui Fidži saarelt startiv ja Hawaii saarestikus lõppev Maailmakoristuspäev toob ühel ja samal päeval planeeti puhtamaks koristama miljonid inimesed 163 riigist.

Eelmise aastal 15. septembril toimus esimene Maailmakoristuspäev, millest võttis eestlaste kutsel osa 18 miljonit inimest 157 riigist.

«Meie liikumine kasvab iga päev ja olen veendunud, et Maailmakoristuspäev 2019 on veelgi suurem ning miljonid inimesed ja organisatsioonid tulevad kokku, et tõsta teadlikkust globaalsest prügiprobleemist ja innustada meid kõiki ühiselt leidma kriisile lahendusi,» ütles Let's Do It World president ja võrgustiku juht Heidi Solba.

Varajastel hommikutundidel Fidžilt alanud koristusaktsiooni staap on sel aastal Kosovos.

Eestis on selle nädala jooksul usinasti oma kodukanti koristanud lapsed mitmesajast koolist ja lasteaiast.

Eesti koristuse juht Mart Normet on noorte saadetud piltidest väga liigutatud. «Kui vaatan Facebookis neid värskeid fotosid, siis näen, et uus põlvkond toob endaga täiesti uue käitumise. Prügistamine ja hävitav tarbimine jääb minevikku. See hasart, millega lapsed oma ümbrust puhastavad on nakkav.»

Täna oodatakse koristama nii noori kui vanu. Sel aastal keskendub Maailmakoristus Eestis väikeprügile, milleks on näiteks sigaretikonid, pudelikorgid ja muu, mis tihti silmale niiöelda nähtamatu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles