Põlvamaa turismitegijad tutvusid Valgamaaga

Põlvamaa turismitegijad olid õppereisil Valgamaal, et tutvuda naabermaakonna peamiste turismiteemadega.

FOTO: Põlvamaa portaal

Nädala algul viibisid Põlvamaa turismitegijad õppereisil Valgamaal, et tutvuda naabermaakonna peamiste turismiteemadega.

Esmalt külastati Põlva- ja Valgamaa piiri lähistel Truuta külas Murimäe Veinikeldrit, mille perenaine Janika Ilves tutvustas veinikeldri tegemisi ja põhjamaist viinamarjakasvatust, teatas Põlvamaa portaal.

Talvepealinnas Otepääl anti ülevaade mitmekülgsetest sportimisvõimalustest, samas avanes ka võimalus imetleda Tehvandi K90 suusahüppemäe vaateplatvormilt avanevat vaadet.

Sangastes tutvusid põlvamaalased tänavu suvel avatud Sangaste Mõisa Ringtalli külastuskeskusega, mille interaktiivse ekspostitsiooni «Rukkikrahv ja ilmaimed» eksponaadid jutustavad loo 19. sajandi teadusimedest ning Sangaste lossi omanikust krahv Bergist. Külastati ka Sangaste Rukki maja ja selle restorani.

Sangaste lähistel Kakulaane turismitalus asub Euroopa saunamaratoni mitmel korral osalejate lemmikuks valitud saun. Seal saadi rohkem teada ka Sangaste Rukkiküla võrgustikust – perenaine Maie Lepik on üks Sangaste Rukkiküla asutajaliikmetest.

Edasi suunduti Taageperasse, kus ootas ees kohaliku turismivõrgustiku tutvustus läbi meeskondliku seiklusmängu, mis toimus Loodusturism OÜ ja selle partnerite koostöös. Vaatamata heitlikule ilmale, pakkus mäng osalejatele palju avastamisrõõmu ning näitas üht viisi, kuidas on võimalik piirkonna erinevaid objekte üheks tervikuks siduda.

Taageperas tutvuti ka uuenduskuuri läbinud Taagepera lossiga, milles on lisaks hubasele hotellile ka restoran ja lossispaa.

Järgmisel hommikul tutvusid põlvamaalased Tõrva piirkonna peamiste vaatamisväärsustega – Helme lossivaremete ja allikatega ning tehti peatus ka Tõrva keskväljakul.

Piirilinnas Valgas pakkus elamuse Valga Militaarteemapark, mille rikkalik ekspositsioon on toonud kohale militaarhuvilisi jt külastajaid üle maailma. Valgas astuti läbi ka Valga Külastuskeskusest.

Õppereisi viis läbi Põlvamaa arenduskeskus. Reisikava kokkupanemise ja kontaktide vahendamise eest tänavad põlvamaalased giidiks olnud Külliki Pikka ja Valgamaa arenguagentuuri.

Tagasi üles