Noored kotkad ja kodutütred suunduvad Laidoneri rajale

Kodutütred ja noorkotkad. Foto on illustreeriv.

FOTO: Silvia Paluoja

27. kuni 29. septembrini toimub Sakala maleva noorliikmetele mõeldud võistlus "Laidoneri rada". Selle eesmärgiks on jätkata võistlusmatka traditsiooni, kontrollida võistkondade võimet täita neile antud ülesandeid ja testida võistlejate füüsilist vastupidavust ning põhilisi oskusi.

Võistlust viivad läbi Noorte Kotkaste Sakala malev, Kodutütarde Sakala ringkond ning Kaitseliidu Sakala malev. Võistluse staap asub Valga maakonnas Ala põhikoolis.

Raja kogupikkus on 30 kilomeetrit ning võistlejail tuleb maastikul liikuda jalgsi, varjatult, vältides kontakti vastutegevuse ja teiste võistkondadega. Igale võistkonnale antakse stardis võistlusala kaart, ajagraafik ja elutalongid. Mingisugesid muid kõrvalisi abivahendeid noored kasutada ei tohi.

Võistkond koosneb neljast liikmest (kapten + 3 liiget) ning kõik nad peavad olema võistluse stardi hetkeks vähemalt 12 aastased. Matkal saavad võistlejad lasta väikesekaliibrilistest või õhkrelvadest ning peavad näitama oma oskusi loomade ja taimede tundmisel. Samuti ootab neid ohtralt orienteerumist ning meeskonnatöö-, tähelepanu, koormus- ja üllatusülesanded.

Võistlusmatka ligikaudseks läbimisajaks peavad korraldajad umbes 20 tundi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles