Suur kaotusvalu, lein ning mõistmatus
Estonial hukkus ka Võru linna delegatsioon

  • Estonia katastroof jättis valusa jälje ka Võru linnale
  • Võru linna delegatsioon oli teel Rootsi sõpruslinna
  • Ema ja isa kaotanud Anneli Ott: juhtunu mõjutab tugevalt minu elu
  • Võru tollane abilinnapea: see oli šokk, mis kestis pikalt

Parvlaev Estonia

FOTO: Ly Menov/Postimees

Täna 25 aastat tagasi läks parvlaev Estonia teekonnale, mis lõppes öösel tormise mere sügavuses. Hukkus 852 inimest, nende seas 17 võrukat. «Estonia huku aastapäev tekitab väga kurbi ja raskeid tundeid,» tunnistab emast ja isast ilma jäänud riigikogulane Anneli Ott.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Suurima ohvrite arvuga rahuaegne laevahukk Läänemerel raputas hingekriipivalt ja valusalt ka merest kauget kanti – Võru linna. Nimelt oli omavalitsuse delegatsioon eesotsas linnapea Jaak Oti ja tema abikaasa Helvega teel Rootsi sõpruslinna Landskronasse. Ees pidid ootama mess ja paljud teised kohtumised.

Praegune riigikogu ja Võru linnavolikogu liige Anneli Ott kaotas Estonia katastroofis vanemad. «28. september on päev, mis ei ole minu meeltes ainult igal aastal samal ajal, vaid saadab mind tõenäoliselt pidevalt kogu minu elu,» tunnistab ta. «Paljud inimesed, tegelikud ja silmakirjalikud ema ja isa sõbrad on ju seni aktiivses avalikus elus tegevad ning minu kohtumised nendega üsnagi tihedad. Juhtunu mõjutab tugevalt minu väärtushinnanguid ja elu.»

Tagasi üles