Ametnikud tegid Põlva- ja Võrumaal reidi

Kontrollreid. Foto on illustreeriv.

FOTO: Toomas Huik/Postimees

26. septembril viisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koostöös tolliametnikega Võru- ja Põlvamaal läbi kontrollreidi ennetamaks, avastamaks ning tõkestamaks Eesti ja Vene riigipiiri ebaseadusliku ületuse teel salakauba toimetamist riiki.

Samuti teostati reidi ajal kontrolli dokumendi kaasas kandmise kohustuse täitmise, võltsitud dokumentide ja teisele isikule kuuluvate dokumentide kasutamise üle ning teostati liiklusjärelvalvet, et tuvastada alkoholijoobes juhte, tagada liiklusohutust ja avalikku korda. Kokku kontrolliti piiriäärsel alal 103 sõidukit ja 129 isikut ning avastati kümme liiklusalast rikkumist.

26. septembril kella 23 ajal tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 42-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudusid dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isikule väljastati riiki sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

26. septembril kella 23.30 ajal tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 32-aastasel Moldova Vabariigi kodanikul, kel puudus seaduslik alus riiki sisenemiseks. Kuna piiripunkti saabunud mehe viisa oli kehtetu, vormistati talle riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

Tagasi üles