Valgamaa puidutööstus Combiwood kasvatas mullu käivet, kuid langes kahjumisse

Combiwood

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Valgamaal tegutseva puidutööstusfirma Combiwood OÜ konsolideeritud käive kasvas mullu aastavõrdluses 30,8 protsenti 43,8 miljoni euroni.

Samal ajal langes kontsern aga tunamullusest 1,1 miljoni euro suurusest kasumist 305 500 euroga kahjumisse.

Combiwoodi müügitulust moodustas 91 protsenti eksport ja 9 protsenti müük Eestis, aasta varem olid vastavad näitajad 88 ja 12 protsenti.

Mullu investeeris Combiwood materiaalsesse põhivarasse kokku ligi 2,8 miljonit eurot, aasta varem aga 1,9 miljonit eurot.

Eelmisel aastal töötas ettevõttes 239 inimest, kelle palgakulu oli 4,4 miljonit eurot. Aasta varem oli 253 töötaja palgakulu pea võrdväärne. Bilansipäeva seisuga on ettevõtte jaotamata kasum ligi 19,3 miljonit eurot.

Tänavu on ettevõtte peamine eesmärk nii tootmis- kui ka müügimahtude suurendamine. "Selleks, et need eesmärgid saavutada, on ettevõttel plaan laiendada tootmispinda ja investeerida täiendavatesse tootmisliinidesse. Müügimahu kasvu peavad tagama nii suurenev turuosa lähiturgudel kui ka kliendibaasi laiendamine uutele turgudele," kirjutas firma juhtkond aruandes.

Combiwoodi kontserni põhitegevuseks on sõrmjätkatud toorikute ja värvitud puitliistude tootmine. Toorainena kasutatakse põhiliselt mändi ja männi komponente. Liistud viimistletakse krundi- või pinnavärviga ja eksporditakse põhiliselt Skandinaaviasse ja teistesse Euroopa riikidesse.

Combiwood OÜ kuulub kuues võrdses osas osaühingutele, mille lõplikeks kasusaajateks on Aimar Varula, Heiki Vahermets, Peedo Pihlak, Toomas Mets, Virko Lepmets ning Arvo Türner ja tema lähedased.

Tagasi üles