iDeal kampaania

Galerii: Tuhanded inimesed sõitsid taas väikesesse Sulbi külla mihklilaadale

Tuhanded inimesed sõitsid laupäeval väikesesse Sulbi külla mihklilaadale. Sulbi mihklilaadal eelistatakse omatoodangu müüjaid ja käsitööga kauplejaid. Võrumaal Roosu talus peetud sügislaadal oli kohal hulk Kagu-Eesti tuntud laadakauplejaid.

„Ligikaudu 180 müügiboksi, tuhandeid ostjaid, imeliselt soe ja päikeseline sügisilm ning suur rõõm koosolemisest ja koostegemisest,“ selliste sõnadega kirjeldasid korraldajad õnnestunud sügislaata. „Oli kirjeldamatult võimas ja uhke tunne – tegime koos ühe sügispäeva imetoredaks.“

Sulbi mihklilaat paistab traditsiooniliselt silma ka suure vanavara kauplejate arvuga, samuti on aukohal lambalihatooted. Sulbi maarahva seltsi korraldatud laadal esinesid sõnakunstimeistrid ja vigurtantsijad. Lastele oli avatud näomaalijate muinasjututelk, laadal pakuti lambašašlõkki.

Traditsioonilise laadakauba kõrval sai Sulbist kaasa osta Eesti sibulast valminud India tänavatoitu, käsitööna valmistatud ürdisiirupit, kasekäsna teed ja tõmmist, ürdimarmelaadi, kitsejuustu, pargitud veisenahkasid, Läti roosiistikud ja Mulgimaa krõpsusid.

Sulbi mihklilaadal sai avalöögi ka 11. oktoobrini kestev Võrumaa ettevõtlusnädal. Traditsiooniliselt oktoobri alguses toimuval üle-eestilisel ettevõtlusnädalal juhitakse tähelepanu ettevõtlikkusele kui majanduse mootorile.

Võrumaa Arenduskeskuse telgis jagati infot maakondliku arenduskeskuse teenuste ja ettevõtlusnädala sündmuste kohta, pakuti tasuta ettevõtlusnõu ja arutleti ettevõtlusvõimaluste üle Võrumaal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles